Keşmir halkı nükleer savaşa hazırlanıyor!

Keşmir halkı nükleer savaşa hazırlanıyor!
Keşmir halkı nükleer savaşa hazırlanıyor!
Keşmir'in Hindistan yönetimindeki bölümünde halka nükleer saldırıya karşı yiyecek stoklama ve bodrum katlarını sığınak haline getirme çağrısı yapıldı.

SRİNAGAR - Keşmir'in Hindistan kontrolündeki bölümünde halk, olası bir nükleer saldırıya karşı uyarıldı. Keşmir'de bir yerel gazetede yayınlanan polis duyurusunda, halka, ailecek saldırılardan korunabilmek için evlerinin bodrumlarını sığınak haline getirmeleri, iki haftalık yiyecek ve su depolamaları çağrısında bulunuldu.
Duyuruda, kimyasal ve biyolojik silahlarla düzenlenen saldırılar sırasında nasıl hayatta kalınabileceğine dair öneriler de yer aldı.
Keşmirli yetkililer söz konusu hazırlığın nedenini öğrenmek isteyen gazetecileri yanıtsız bırakırken, bir afet işleri görevlisi, polis duyurusunun "afet yönetimi konusunda halkta farkındalık uyandırmayı amaçlayan rutin bir uygulama olduğunu" ileri sürdü.
Hindistan ve Pakistan arasındaki Keşmir'deki son çatışmalarda 3 Pakistan askeriyle 2 Hindistan askerinin ölümü gerilimi tırmandırmış, geçen hafta nükleer güce sahip iki rakip ülkenin tartışmalı Keşmir bölgesinde askeri gerginliği azaltmak konusunda anlaşmaya vardığı bildirilmişti. (AA)