Kilise katliamı bir hafta önceden belliymiş!

Kilise katliamı bir hafta önceden belliymiş!
Kilise katliamı bir hafta önceden belliymiş!
ABD'nin South Carolina eyaletinin Charleston kentinde siyahların gittiği kilisede dokuz kişiyi öldüren Dylann Storm Roof'un katliam yapacağını bir hafta önce arkadaşlarına söylediği ortaya çıktı.

RADİKAL - Roof’un siyah arkadaşı Christon Scriven (21), “Bu haltı işleyeceğini bize direkt söyledi” dedi.

Scriven’ın The Mirror’da yer alan açıklamalarına göre; Roof, katliamından tam bir hafta önce Çarşamba günü “öldürecek insanlar aradığını” söyledi.

Fakat ABD 'yi sarsan cinayetinin faili Roof, yavan espri anlayışı nedeniyle arkadaşları tarafından ciddiye alınmamış, söyledikleri şaka sanılmış.

Scriven, “O tuhaf biri. Onu ne zaman ciddiye alacağınızı, ne zaman almayacağınızı bilemezsiniz” dedi.

Cinayetle ilgili kan donduran bir dizi ayrıntı daha ortaya çıktı. Roof’un katliama girişmeden önce kurbanlarına “Kadınlarımıza tecavüz ettiniz ve ülkemizi ele geçiriyorsunuz. Artık gitmelisiniz” diye bağırdığı öğrenildi. 

Kilise pastörü ve İncil çalışma grubundan sekiz siyahiyi öldüren Roof, içerideki kadınlardan birini “olanları dünyaya anlatması için” ayırmış. ( Hürriyet )


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Hürriyet

  ,

  tecavüz

  ,

  Kilise

  ,

  dizi

  ,

  zaman

  ,

  çarşamba

  http://www.radikal.com.tr/138195513819551

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  çağın vebası insanlığı tehdit ediyor.. - user735662

  .ırkçı saldırgan ,,kilisedeki kalabalığa ateş etmeden önce "Bunu yapmak zorundayım. Ülkemizi ele geçiriyorsunuz. Defolup gidin" dediği ifade ediliyor.( Güney Carolina eyaletinin Charleston kentinde, siyahların gittiği tarihi bir kiliseye silahlı saldırı düzenlendi. Kiliseye girip etrafa ateş açan saldırgan 9 kişiyi öldürdü, 1 kişiyi de yaraladı.) ?Erzurum?da yolun kenarında sigara içen bir kadın, ?Neden oruç tutmuyorsun da sigara içip bizi tahrik ediyorsun? diyen iki erkeğin sözlü ve fiziki saldırısına uğradı.? ?O Hayat Benim adlı dizinin setinde oruç tutulmaması gerekçe gösterilerek saldırı düzenlendi. Dizi oyuncularından Ceren Moray, olayda yaralanan olmadığını söyledi.? Cansu Kaya'nın katil zanlılarının ilk ifadeleri insanın kanını donduruyor?. ?İngiliz gazetesi Türkiye'ye gitmeyin uyarısı yaptı? Daily Express, Türkiye?nin IŞİD tehdidi altında, turistlerin de İngiliz kanına aç teröristlerin tehlikesi altında olduğunu iddia etti. amerikadaki 20 yaşındaki ırkçı saldırgan, Özgecanın , cansunun katilleri.. hrantın katilleri erzurumda oruç tutmayan kadını linç etmeye kalkışanlar.. dizi setini basanlar?sizce hangi zehirle besleniyor.. Suçlu olan ruhları ırkçılık zehiri ile zehirlenenler mi? Yoksa bu zavallı canilere zehir şırınga edenler mi? Bu soytarıları kahramanlaştıranların hiç mi kabahati yok.. Ekonomiyi ,turizmi, insanlığı ,demokrasiyi hedef alan çağın vebasından ruhlarımızı arındırmadığımız sürece böylesi vahşi saldırılar günlük sıradan haber olmaya devam eder?. Gider