Kim Jong-un'un eski sevgilisi idam mı ettirdi?

Kim Jong-un'un eski sevgilisi idam mı ettirdi?
Kim Jong-un'un eski sevgilisi idam mı ettirdi?
Kuzey Kore'nin lideri Kim Jong-un'un eski kız arkadaşının, geçtiğimiz hafta 11 kişiyle beraber idam mangası tarafından vurularak öldürüldüğü iddia edildi.

Güney Kore basını, düşman kardeşi Kuzey Kore’nin lideri Kim Jong-un hakkında inanılmaz bir iddia ortaya attı. Chosun Ilbo gazetesi, Kim Jong-un’un eski sevgilisi olarak bilinen, şarkıcı Hyon Song-wol’un, 11 kişiyle beraber tutuklanarak idam edildiğini öne sürdü.

Gazetenin haberine göre, Song-wol ve diğer 11 kişinin, Kuzey Kore’nin pornogrofiyle ilgili kanunlarını çiğnemekten 17 Ağustos ’ta tutuklandığı ve 3 gün sonra da idam edildi. Ntvmsnbc'nin haberine göre, gazete, idam edilen kişikerin Unhasu Orchestra ve Wangjaesan Light Music Band adlı müzik gruplarının üyelerinden oluştuğunu, bu kişilerin ‘seks videoları hazırlayarak Çin de dahil bazı ülkelerde satışa sunduğu için idam edildiklerini’ iddia etti.


Konuya yakın bir kaynağın Chosun Ilbo’ya verdiği bilgiye göre, ‘Unhasu Orchestra, Wangjaesan Light Band ve Moranbong Band grubu üyeleri, ailelerinin gözleri önünde, makineli tüfek ateşiyle idam edildi.’ Dahası, idam edilen kişilerin aileleri esir kamplarına gönderildi.


EŞİNİN BİR PARMAĞI VAR MI?


Kim Jong-un’un, Hyon Song-wol ile yaklaşık 10 yıl önce tanıştığı belirtildi. İki sevgilinin ilişkisinin, Kuzey Kore’nin eski lideri Kim Jong-il nedeniyle bozulduğu öne sürüldü. Kim Jong-un’un eşi Ri Sol-ju’nun da Unhasu Orchestra grubunun eski bir üyesi olduğu biliniyor. İdamlarda Sol-ju’nun bir rolü olup olmadığı bilinmiyor. (Ntvmsnbc)