Kimyasal yollarla hadım cezası yasalaştırdı

Kimyasal yollarla hadım cezası yasalaştırdı
Kimyasal yollarla hadım cezası yasalaştırdı

Kimyasal hadım, kişilere her üç ayda bir cinsel dürtüyü zapt etmek amacıyla erkeklik hormonunu baskılayıcı hormonların verilmesi işleminden oluşuyor

Moldova parlamentosunda yapılan oylamayla, sübyancılık ve cinsel tecavüzden suçlu bulunanların kimyasal yollarla hadım edilmesi yasal hale getirildi

KİŞİNEV - Parlamentoda yapılan oylama öncesinde söz alan milletvekilleri, yoksul durumdaki Moldova'nın Batı'daki sübyancılar için cazip hale geldiğini belirterek, kimyasal hadım cezasının yasalaştırılmasını istedi.

Liberal Parti milletvekili Valeriu Munteanu, parlamentoda oy çokluğuyla kabul edilen yasa hakkında yaptığı açıklamada, ABD ve Batı Avrupa ülkelerinden gelen kişilerin adının karıştığı sübyancılık olaylarının toplumda öfkeye neden olduğunu belirterek, çıkarılan yasayı savundu.

Moldova'da 1 Temmuz'dan itibaren yürürlüğe girecek olan yasaya göre sübyancılıktan suçlu bulunan kişiler kimyasal yollarla hadım edilecek. Yabancı ülke vatandaşları için de geçerli olacak yasaya göre, diğer cinsel tecavüz davalarında verilecek cezayı ise mahkemeler ayrıca belirleyecek.

Kimyasal hadım, kişilere her üç ayda bir cinsel dürtüyü ve erkeklerde üremeyi zapt etmek amacıyla erkeklik hormonunu baskılayıcı hormonların verilmesi işleminden oluşuyor.(aa)


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  tecavüz

  ,

  Avrupa

  ,

  Parti

  ,

  kimyasal

  ,

  ülke

  ,

  batı

  ,

  oy