Kırbaç yaraları iyileşmedi, Bedevi'nin cezası ertelendi

Kırbaç yaraları iyileşmedi, Bedevi'nin cezası ertelendi
Kırbaç yaraları iyileşmedi, Bedevi'nin cezası ertelendi
İslam'a hakaret ettiği gerekçesiyle 10 yıl hapis ve bin kırbaç cezasına çarptırılan Suudi blog yazarı Raif Bedevi'nin cuma günkü kırbaç cezasının eski kırbaç yaraları iyileşmediği için ertelendiği açıklandı.

RADİKAL - Suudi Arabistanlı blog yazarı Raif Bedevi'nin cuma günkü kırbaç cezasının ertelenme haberini Uluslararası Af Örgütü duyurdu. Londra 'dan yapılan açıklamada, Bedevi'nin bugün kaldığı cezaevinin hücresinden alınarak cezaevi hastanesine muayene için götürüldüğü belirtildi. Cezaevi doktorunun Bedevi'nin 9 Ocak'taki 50 kırbaç cezasının ardından oluşan yaralarının henüz iyileşmediğini, vücudunun yeniden kırbaçlanmayı kaldıramayacağını açıkladığı kaydedildi. Doktorun kırbaç cezasının önümüzdeki haftaya kadar ertelenmesi tavsiyesinde bulunduğu bildirildi.

Blog yazarına her cuma namazı sonrası 50 kırbaç!

Bedevi'nin cezası uluslararası alanda tepkilere neden olmuştu. Bedevi 9 Ocak'ta Cidde'nin El Cefali camisinde cuma namazının ardından 50 kez kırbaçlanmıştı. Bedevi 20 hafta boyunca haftada bir kez kırbaçlanacak. Uluslararası Af Örgütü kırbaç cezasını sert bir dille kınayarak, devletler hukukuna göre işkence ve kötü muamelenin yasak olduğunu hatırlattı.(Deutsche Welle)

 


  ETİKETLER:

  Londra

  ,

  blog

  ,

  Bugün

  ,

  cezaevi