Kırgızistan'dan Putine özel kanyon gezisi jesti

Kırgızistan'dan Putine özel kanyon gezisi jesti
Kırgızistan'dan Putine özel kanyon gezisi jesti
Bişkek'teki gayri resmi Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü zirvesine katılan Rusya Devlet Başkanı Putin için Tanrı Dağı'nda özel kanyon gezisi düzenlendi

BİŞKEK - Kolektif Güvenlik Anlaşması Örgütü (KGAÖ) gayri resmi zirvesi için Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te bulunan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile başkente 40 kilometre mesafede bulunan Ala-Arça Kanyonu'nu gezdi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Atambayev'in, Rusya Devlet Başkanı Puin'le, zirve öncesinde Ala-Arça Kanyonu'nda bir araya geldiği bildirildi.

Korumalar eşliğinde kanyonda sohbet ederek dolanan Kırgız ve Rus lider, serinlemek için ceketlerini çıkararak Tanrı Dağı'nın soğuk sularında ellerini yıkadı.

Yeşilliğiyle bilinen Ala-Arça Kanyonu'ndan memnun kaldığı ifade edilen Putin'in, "Burası süper" dediği aktarıldı.

Kırgızistan'ın başkenti Bişkek'te cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev başkanlığında yapılan zirveye, Kazakistan Devlet Başkanı Nursultan Nazarbayev, Tacikistan Devlet Başkanı İmamali Rahman ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin katılmıştı.(aa)