Kızı prenses olsun diye krallık kurdu

Kızı prenses olsun diye krallık kurdu
Kızı prenses olsun diye krallık kurdu
ABD'li Jeremiah Heaton, kızının prenses olabilmesi için Mısır ve Sudan arasında kimseye ait olmayan bir bölgede krallık kurduğunu duyurdu.

RADİKAL – ABD ’li çiftçi Jeremiah Heaton, kızı Emily’nin prenses olabilmesi için Mısır ve Sudan arasında bulunan ve kimseye ait olmayan bir bölgede ‘Kuzey Sudan’ adında bir krallık kurduğunu açıkladı. Heaton, bir restoranda ailesiyle tasarladığı bayrağını bölgeye dikti.

Daily Mail’de yer alan habere göre, yedi yaşındaki kızına daha önce prenses olacağı yönünde söz veren 37 yaşındaki ‘kral’ Heaton, Bir Tawil adlı topraklara geçen yıl 16 Temmuz’da gitti. Heaton, 2 bin kilometrelik krallığı kurma sürecini şöyle anlattı:

“Herhangi bir ülke , kabile ya da hükümete ait olmayan toprak aramaya başladım ve Bir Tawil’i keşfettim. Burası sahiplenilmeyen tek topraktı. Son 100 yılın haritalarının da doğruladığı şekilde toprak Sudan veya Mısır’a ait değildi, dolayısıyla kendi ülkenizi kurmak için çok uygun bir yerdi.”

 ‘Prenses’ Emily ise babasının kararından çok memnun. “Kraliyet ailesinden olmak muhteşem” diyen Emily, neden prenses olmak istediği sorulduğunda, “Çünkü insanlara yardım etmek istiyordum” yanıtını verdi.

Birleşmiş Milletler’e gözlemci statüsü için resmi başvuruda bulunan Heaton, Danimarka’da da bir büyükelçilik kurduğunu açıkladı.


  http://www.radikal.com.tr/135595013559501

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Begüm, Ece, Melike, Tuğçe... - user391018

  Kızına begüm, ece, melike, tuğçe adını koymasına rağmen bir hanedan devredemeyenlere göre daha tutarlı davranmış. Zaten hep merak ederim, bu begüm, ece, melike ve tuğçelerin anaları-babaları kızı ücretli çalışana verirken ne hissediyor? "Biz kraliçe olsun diye ad koymuştuk, kirada oturacak" diyorlar mı?