KKTC suya gömüldü!

KKTC suya gömüldü!
KKTC suya gömüldü!
Şiddetli yağışlarda altyapının yetersiz kaldığı KKTC'de dün de araçlar göle dönen caddelerde kaldı, evlerin içi su doldu.

LEFKOŞA- Altyapının yetersiz KKTC dün yağmurla suya gömüldü. Adada yağmur yağar yağmaz neredeyse tüm yollar su ile doluyor. Yollarda biriken yağmur suları sürücülere zor anlar yaşatıyor. Kanalizasyon sistemindeki yetersizlik sebebiyle evlerin önü lağım sularından geçilmiyor.

KKTC’de dün yağan yağmur, başta Başkent Lefkoşa olmak üzere buraya bağlı Uludere köyünde de hayatı felç etti. Bölgede birçok evi su basarken, bahçe duvarları yıkıldı, dereler taştı, tarlaları aşan yağmur suları köy içinden geçerken 3 metreye ulaştı. Su altında kalan mandıralardaki hayvanlar telef oldu.

Altyapı çalışmalarının durma noktasına geldiği Lefkoşa ve diğer bölgelerde vatandaşlar yağmurdan korkar hale geldi. Çeşitli nedenlerden dolayı Lefkoşa Belediyesi tarafından kazılan yolların bir daha eski haline getirilmediği iddia edildi. Araçların ana yolda giderken çukurlara girip kaza yaptığını belirten Kıbrıslı vatandaşlar, yetkililerin görevlerini yerine getirmemelerinden dolayı kızgın. Kıbrıslılar, ana yol dışındaki bölgelerin daha da iç karartıcı olduğunu aktardı.

'BELEDİYEYİ UYARMIŞTIK'

Lefkoşa’nın Paşaköy Belediyesi’ne bağlı Ulukışla köyünde yaşayan vatandaşlar, tüm uyarılarına rağmen köy içinden geçen derenin temizlenmemesinin su baskınına yol açtığını belirterek belediyeyi eleştirdi.
Ulukışlalılar, derede incir ağaçları ve dikenli ağaçlar bulunduğunu belirterek, “Defalarca uyardık ancak Paşaköy Belediyesi gerekli temizliği yapıp önlem almayınca bu felaketi yaşadık” diye konuştu.
(CİHAN)


  ETİKETLER:

  KKTC

  ,

  Uludere

  ,

  Köy

  ,

  Hayvanlar

  ,

  İddia

  ,

  Yağmur