Kobani'de ölü sayısı 146'ya yükseldi

Kobani'de ölü sayısı 146'ya yükseldi
Kobani'de ölü sayısı 146'ya yükseldi
IŞİD'in Kobani ve çevresinde yaptığı saldırılar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı 146'ya yükseldi.

RADİKAL - IŞİD'in Kobani ve çevresine dün gece saatlerinde başlattığı saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 146'ya yükseldiği açıklandı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi'nin açıklamasında, "IŞİD'in Kobani saldırısı sivillere yönelik ikinci en büyük katliam" denildi. 

Londra merkezli kuruluşun direktörü Rami Abdulrahman, Kobani'deki saldırıların, geçen yıl Suriye’nin doğusundaki Sünni Arap aşireti Şeytaat mensubu yüzlerce insanı öldüren IŞİD'in gerçekleştirdiği en büyük ikinci sivil katliamı olduğunu ifade etti.

Kobani'de çatışmalar devam ediyor

ABD Dışişleri Bakanlığı: Türkiye'ye inanmamak için hiçbir nedenimiz yok

PYD lideri Müslim: Sağ yakaladığımız DAEŞ militanları her şeyi anlatacak

Erdoğan'dan Kobani açıklaması: Lanetliyoruz

Suriye: IŞİD militanları Kobani'ye Türkiye'den girdi


  http://www.radikal.com.tr/138603813860381

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  IŞİDSEVERLER MEMNUNLAR MI? - teşup

  İnsanlık ve ahlaktan nasibini almamış ülkedeki IŞİDSEVERLER bu tablodan memnunlardır sanırım.Çünkü ölen Kürd ise öldürenin kim olduğu anlamını yitiriyor,yeter ki ölen Kürd olsun ve içlerindeki ırkçı ve nefret dolu nefis tatmin olsun.Kim, nerede,nasıl öldürmüş önemli değil.Hatta Kürd öldürürsen insanlık adına tehlikeli filan da değilsin.Halepçe ,Roboski,Şengal gibi.Ne din kardeşliği,ne bin yıllık kardeşlik ne de kader ortaklığı ,bu laflar çoğu için boş...Kürd e biçilen kader bu ama elbet zulüm ilelebet sürmez...