Köpeğe işkence yapan kişi bulundu

Köpeğe işkence yapan kişi bulundu
Köpeğe işkence yapan kişi bulundu
ABD'de beş gün önce ağzı sıkıca bantlanmış bir şekilde bulunan köpeğe işkence yapan kişi yakalandı. 41 yaşındaki William Leonard Dodson, beş yıl hapis cezası alabilir.

RADİKAL – ABD ’nin South Carolina eyaletinin North Charleston kentinde beş gün önce ağzı sıkıca bantlanmış şekilde bulunan 15 aylık Caitlyn adlı köpeğe işkence yapan kişi bulundu. 41 yaşındaki William Leonard Dodson’ın yakalandığı ve 5 yıl hapis ve 5 bin dolar para cezası alabileceği bildirildi. 

Cailtlyn’in en az 48 saat boyunca ağzı bantlı şekilde kaldığı düşünülüyor. Bantın sıkı sarılması nedeniyle dili dişlerinin arasına sıkışan köpek, en az 2 gün boyunca yemek yiyemedi ve su içemedi.

Veterinerler, bantın çıkarılmasından sonra köpeğin ağız kısmının şişerek normal boyunun iki katına çıktığını belirtirken, Caitlyn’e vücudundaki su kaybının onarılması için serum veriliyor.

Köpeğe işkence yapan kişi aranıyor

CNN’e konuşan veterinerler, köpeğin iyileşmesinden umutlu olduklarını belirtti. Charleston Animal Society adlı hayvan hakları kuruluşu, suçluyu bulmaya yardımcı olacak bilgiyi getirene 1000 dolar ödül vereceklerini duyurmuştu.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  CNN

  ,

  Yemek

  ,

  Para

  ,

  hapis

  ,

  ödül