Korkunç iddia: IŞİD komutanı çocuğu bazukayla öldürdü

Korkunç iddia: IŞİD komutanı çocuğu bazukayla öldürdü
Korkunç iddia: IŞİD komutanı çocuğu bazukayla öldürdü
Kosova'nın Bota Sot gazetesinde yer alan iddiaya göre kafa keserek adını duyuran Kosovalı IŞİD komutanı Lavrdrim Muhaceri, bir çocuğu bazukayla öldürdü.

RADİKAL - Gazetenin internet sitesinde yer alan sosyal medya görüntülerinde Lavdrim Muhaceri olduğu öne sürülen kişi, direğe bağlanmış bir çocuğu, uzaktan ateşlediği bazuka ile öldürüyor.

Kosova’nın Kaçanik kentinden 2 buçuk yıl önce Suriye 'ye ardından da Irak'a geçerek terör örgütü IŞİD'e katılan 27 yaşındaki Lavdrim Muhaceri sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta bir kişinin başını keserken fotoğraflarını yayınladıktan sonra adını dünyaya duyurmuştu.

Bugün ise  Muhaceri paylaştığı kan donduran video görüntüde, Ibrahim Shraideh adındaki bir çocuğu bazukayla öldürürken görünüyor. Muhaceri'nin paylaştığı bu video görüntüsü  Kosova'yı sarstı.

Video görüntüsü ile beraber paylaştığı  metinde Muhaceri, Suriye’nin Deir ez Zor bölgesinde yerel bir gruba mensup 26 yaşındaki  Ibrahim Shraideh adındaki bir genci bazukayla öldürdüğünü açıklarken, Kosova’daki  terörist yanlılarını tutuklayan, Kosova polisine ve Kosovalı yetkililere tehditler yağdırdı. Muhaceri  IŞİD sıralarına, Kosova’dan günden güne katılanları sayısının da artığını duyurdu.

KOSOVA'DAKİ AMERİKAN KAMPINDA ÇALIŞTI

Bota Sot gezetesindeki haberde terör örgütü Irak Şam İslam Devleti'ne (IŞİD) katılan Lavderim Muhaceri’nin, 2010 yıllında Kosova'daki Bondsteel Amerikan Kampı’nda çalıştığı belirtildi. Ayrıca, Muhaceri’nin 2012 yılında terörist gruplara katıldığı kaydedildi. (DHA)