Korsan Partisi İsveç'te siyasi fırtına yarattı

Korsan Partisi İsveç'te siyasi fırtına yarattı
Korsan Partisi İsveç'te siyasi fırtına yarattı
Vaat büyük: İnternetten film ve müzik serbestçe indirilecek


STOCKHOLM - Avrupa Parlamentosu seçimleri heyecanı AB üyesi ülkeleri sarmaya başlarken seçimin yapılacağı ülkelerden İsveç'te internetten film ve müzik indirilmesinin yasaklanmasını protesto amacıyla kurulan Korsan Partisi beklenenin çok üstünde destek görüyor. İsveç'te, bu seçimin sürprizi Korsan Partisi olacağa benziyor. İnternette film ve müzik indirimini yasaklayan ve istihbarat servislerine teröre karşı önlem adı altında telefon dinleme hakkı tanıyan yasaların kaldırılması için mücadele edeceğini açıklayan Korsan Partisi son kamuoyu yoklamasına göre seçmen desteğini yüzde 8'e çıkardı.
AP'ye seçilecek 18 temsilciden en az birini kazanacağına kesin gözle bakılan Korsan Partisi, bu gidişle Strasbourg'da yeni bir ses olacak.
Geçtiğimiz günlerde İsveç'te internetten film ve müziklerin indirilmesi için linkler yayınlayan The Pirate Bay sitesinin kurucuları hakkında hapis ve para cezası kararı alınmıştı. The Pirate Bay sitesi ve binlerce kullanıcısı da Korsan Partisi'ni destekliyor. (CNNTürk)