Köylerine eş değiştirme festivali geldi

Köylerine eş değiştirme festivali geldi
Köylerine eş değiştirme festivali geldi
İngiltere'de Flaxey köyünün sakinleri, köylerine 'eş değiştirme festivali' gelince büyük şaşkınlık yaşadı. Köy sakinleri, festival için 500 kişinin köyü ziyaret ettiğini söyledi.

RADİKAL - İngiltere ’nin Gloucestershire bölgesindeki Flaxey köyünün sakinleri, yaşadıkları sessiz sakin bölgeye bir “eş değiştirme” festivali için 500 kişi akın edince neye uğradıklarını şaşırdı. Köyde yaşayan yaklaşık 30 kişi “Swingfield” isimli festivalin Flaxey’de yapılacağından haberdar olmadıklarını ve bir sabah uyanıp çevreye kurulan çadırları ve park eden karavanları görünce çok şaşırdıklarını söyledi.

Daily Mail gazetesine konuşan köy sakinleri,  “müziğin sesini kısmalarını” söylemek için festivale katılanların yanına gittiklerinde cinsel çağrışımları olan afişleri gördüklerini ve köylerinde düzenlenen bu festivalin sıradan bir müzik festivali olmadığını anladıklarını söyledi. 

İsmini açıklamak istemeyen bir köy sakini, “Bizim derdimiz festivalde neler yapıldığı değil, çünkü insanların özel hayatlarında ne isterlerse onu yapabileceğine inanıyoruz. Ancak festivalden gelen sesler gerçekten tahammül edilemezdi” dedi.

Festivalin Perşembe günü başladığı ve Pazartesi günü sona erdiği açıklanırken, festivale katılmak için bilet alanların bile “festivalin gizliliğini korumak adına” toplantının nerede gerçekleşeceğini ancak yola çıkacakları tarihten iki gün önce öğrendiği açıklandı. (Hürriyet)