Kral Abdullah hastaneye kaldırıldı

Kral Abdullah hastaneye kaldırıldı
Kral Abdullah hastaneye kaldırıldı
Akciğerlerinden rahatsız olan ve zatürre teşhisi konulan Suudi Arabistan Kralı Abdullah'a hastanede tüple solunum desteği verildiği açıklandı.

RADİKAL - Suudi Arabistan Kraliyet Divanı, Kral Abdullah bin Abdulaziz’in zatürre şikâyetiyle hastaneye kaldırıldığını ve kısa bir süre tüple solunum desteği verildiğini açıkladı. Kralın sağlık durumunun stabil olduğu belirtildi. Al Jazeera Türk'ün Reuters'tan aktardığı haberine göre, Kral Abdullah bir hafta daha hastanede kalabilir.

31 Aralık’ta Suudi Arabistan resmi haber ajansı SPA, Kral Abdullah’ın başkent Riyad’daki Ulusal Muhafız Tıp Merkezi'nde bir dizi tetkik yaptırdığını bildirmişti. Açıklamada, Kral Abdullah'ın sağlık durumuna ilişkin başka detay verilmemişti. Aynı hastanede 17 Kasım 2012'de sırtından ameliyat olan Kral Abdullah, son 2 yılda 4 operasyon geçirdi. Kral Abdullah’ın 91 yaşında olduğu tahmin ediliyor. Kral Fahd’ın 2005 yılında ölmesinin ardından Abdullah Bin Abdülaziz tahta çıkarak ülkenin altıncı kralı olmuştu.

Kral Abdullah, Savunma Bakanlığı görevinde bulunan Prens Selman bin Abdülaziz’i 2012 yılında veliaht prens ilan etmişti. 78 yaşındaki Prens Selman’ın sağlık durumunun iyi olmaması nedeniyle, 27 Mart 2014’te Kral Abdullah, üvey kardeşi Prens Mukrin’i Veliaht Prens Selman’dan sonraki veliaht olarak tayin etti.