Kral Abdullah öldü, Suudi Arabistan'da yeni kral açıklandı

Kral Abdullah öldü, Suudi Arabistan'da yeni kral açıklandı
Kral Abdullah öldü, Suudi Arabistan'da yeni kral açıklandı
Suudi Arabistan Kralı Abdullah Bin Abdulaziz Al Suud hayatını kaybetti. Krallık Divanı açıklama yaparak, 'tüm ümmete başsağlığı' diledi. 'Suudi Arabistan'ın yeni kralı kim olacak?' sorusu da netliğe kavuştu. İşte tüm detaylar...

RADİKAL - Suudi Arabistan Kralı Abdullah bin Abdulaziz'in, tedavi gördüğü hastanede 91 yaşında vefat ettiği bildirildi.

Suudi Arabistan Krallık Divanı'ndan yapılan açıklamada, Kral Abdullah'ın 3 haftadan beri tedavi gördüğü hastanede vefat ettiği belirtildi.

Yerel saatle 01.00'de hayata veda eden Kral Abdullah'ın cenazesinin, ikindi namazından sonra Riyad'da defnedileceği kaydedilen açıklamada, tüm ümmete başsağlığı dilendi.

Kral Abdullah'ın ardından Suudi Arabistan'ı neler bekliyor?

Suudi Arabistan kanunları gereği, Veliaht Prens Selman bin Abdulaziz'in kral olarak ülke yönetiminin başına getirildiği belirtilen açıklamada, bu konuda beyat alındığı bildirildi. Açıklamada, Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'e veliaht olarak Mukrin bin Abdulaziz'in tayin edildiği ifade edildi.

Kral Abdullah, kardeşi Fahd bin Abdulaziz'in 1 Ağustos 2005'te vefat etmesi üzerine ülke yönetiminin başına geçmişti. AA


  ETİKETLER:

  Kral

  ,

  ülke

  ,

  ağustos

  ,

  vefat

  http://www.radikal.com.tr/127831512783153

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Elestirmis olmak icin elestirmek - Ayse Sule

  Yorumculardan biri, sirf Abdullah Gul'u elestirmis olmak icin acmis agzini yummus gozunu. Neymis; elestiri objesi ilahiyat okumus ama Arapca bilmiyormus. Dogrusu ise tam tersi: Sayin Gul ilahiyat degil, iktisat okudu. Arapca diline de o dilde calisabilecek kadar hakim. Keske, videodan boyle yalan yanlis cikarimlarda bulunmadan once, 1-2 dakika daha lutfedip isin aslini arastirsaydiniz. Ustelik o videoda bile Arapca bilmeyen degil, bildigi ve anladigi halde, sirf nezaketinden tercumani da sohbete dahil eden bir devlet adami gorebilirdiniz.

  ilahiyat oku ama arapça bilme..Sn.Gül arapça konuşabilmeliydi... - ARAGORA

  Osmanlıcanın peşine takıl ve hiç bir şey öğrenme..madem öğreteceksiniz,adam gibi arapça öğrenip öğretsenize? Kuran eğitimi al ama arapça mafiş...Var mı böyle bir dünya?İngiliz edebiyatı oku ama ingilizce bilme örneğin ..

  ABD EN BÜYÜK DOSTUNU KAYBETTİ. - rafet AKSARI

  Sevindim diyeceğim ama yerine gelecek olanın farklı olacağına inanmıyorum. Al birini vur öbürüne. ABD'nin eyaletlerinden daha sadık sözde devlet.