Kral Abdullah'ı öven Aksa imamına darp girişiminde bulunuldu

Kral Abdullah'ı öven Aksa imamına darp girişiminde bulunuldu
Kral Abdullah'ı öven Aksa imamına darp girişiminde bulunuldu
Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da kılınan cuma namazında, dün hayatını kaybeden Kral Abdullah'ı öven imam, cemaatin darp girişiminden son anda kurtuldu.

RADİKAL - Mescid-i Aksa'da kılınan cuma namazı hutbesinde, dün gece hayatını kaybeden Suudi Kralı Abdullah Abdullah Bin Abdulaziz'i överek, gıyabi cenaze namazı kıldırmak isteyen Aksa İmamı İsmail Navahda, cemaat tarafından darp girişimine maruz kaldı.

Aksa'da kılınan cuma namazı hutbesini sakin bir şekilde dinleyen cemaat, hutbenin sonunda, imamın vefat eden Suudi Kralı Abdullah'ı överek, gıyabi cenaze namazı kılınacağını açıklamasının ardından, Aksa'nın içindeki ve avlusundaki cemaat bir anda ayaklanarak imam aleyhinde slogan atmaya başladı.

Kral Abdullah'ın ardından Suudi Arabistan'ı neler bekliyor?


PANKART AÇIP PROTESTO ETMEYE BAŞLADI

İmamı "fasık" olmakla suçlayan cemaat, daha sonra imamın "cenaze namazı" çağrısına uymayarak, üzerine yürüdü. Cami içerisindeki Filistinli güvenlik görevlileri tarafından etrafı çevrilen imam, darp girişiminden zor kurtuldu ve Kıble Mescidi'nin iç sol kısmındaki bir odaya götürülerek, cemaatin saldırısından kurtuldu.

Öte yandan, cuma namazının ardından bir grup, Aksa avlusunda pankart açarak slogan atmaya başladı. Grubun çevresine toplanan binlerce kişi, "Charlie Hebdo" ve "Batılı güçler" aleyhinde slogan attı. Hz. Muhammed'e salavat getiren grup daha sonra bir bildiri okuyarak olaysız dağıldı. (AA)

İran'dan Suudi Arabistan'a taziye mesajı

Salman Bin Abdülaziz kimdir? Kral Abdullah'ın kardeşi Suudi Arabistan'a ne getirecek?