Kral Salman'dan öğrenci, emekli ve memurlara çift maaş

Kral Salman'dan öğrenci, emekli ve memurlara çift maaş
Kral Salman'dan öğrenci, emekli ve memurlara çift maaş
Kral Abdullah'ın ölümünün ardından tahta geçen Suudi Arabistan Kralı Salman, Twitter hesabından öğrenci, emekli ve memurlara iki maaş ödeneceğini duyurdu.

RADİKAL - Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz, göreve gelmesi münasebetiyle devlet memurları, emekliler ve öğrencilere 30 milyar dolar değerinde iki maaş ikramiye ödenmesini emretti.

Kral Salman, devlet memurları, emekliler ve öğrencilere iki maaş ikramiye ödenmesine, sivil mahkumlara kamu haklarından kaynaklanan 500 bin Suudi Arabistan Riyali'ni (yaklaşık 133 bin dolar) aşmayan para cezalarının affedilmesine, af kapsamındaki yabancı uyrukluların da sınır dışı edilip, haklarında ülkeye giriş yasağı konulmasına karar verdi.

Kralın oğlu Savunma Bakanlığı'nda

Salman Bin Abdülaziz kimdir? Kral Abdullah'ın kardeşi Suudi Arabistan'a ne getirecek?


EDEBİYAT KULÜPLERİ VE FUTBOL TAKIMLARINA DA DESTEK

Elektrik ve su hizmetlerine yönelik projelerde harcanmak üzere 20 milyar riyal tahsis edilmesini kararlaştıran Salman, ülkede kayıtlı tüm edebiyat kulüpleri ve süper lig takımlarına onar, birinci lig takımlarına beşer milyon ve ülkede kayıtlı diğer takımların her birine ise 2 milyon riyal ikramiye ödenmesi talimatını verdi.

Sosyal güvenlikten yararlananlar ve engellilere de iki maaş ikramiye ödenmesini emreden Salman, Sosyal İşler Bakanlığı'nda kayıtlı yardım kuruluşlarına destek için 2 milyar, Dayanışma Kooperatifleri Konseyi'ne 200 milyon ve kayıtlı ihtisas meslek birliklerinin her birine 10 milyon riyal ödenmesini kararlaştırdı.

Bir yas isyanı da İngiltere'den

Kral Abdullah'ın ardından Suudi Arabistan'ı neler bekliyor?

'DUALARINIZDA BENİ UNUTMAYIN'

Kral Salman, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada, din ve vatana hizmet için Allah'tan yardım dilediğini belirterek, halkının hakkını ne yaparsa yapsın ödeyemeyeceğini söyledi. Salman, "Değerli halkım, ne yaparsam yapayım sizin hakkınızı ödeyemem. Daha fazlasını hak ediyorsunuz. Dine ve vatana hizmet için Allah'tan bana ve sizlere yardım etmesini dilerim. Dualarınızda beni unutmayın" dedi.

175 BİN RETWEET

Kralın tweet'ine yoğun ilgi gösteren halk, iki saat içinde mesajı 175 bin kez retweet etti. Kral Salman, tahta çıkışı münasebetiyle 30 milyar dolar tutarındaki 2 maaş ikramiye duyurusunun ardından yayınladığı mesajla insanların Twitter üzerinden odağı haline geldi. Görevinin 6. gününde Twitter hesabında takipçi sayısını 760 bin kişi artıran Salman'ın 1 milyon 860 bin takipçisi bulunuyor. (AA)

First Lady Obama'nın kıyafeti Suudi Arabistan'ı karıştırdı

Kraliçe II. Elizabeth artık en yaşlı hükümdar

Kral Abdullah'ı öven Aksa imamına darp girişiminde bulunuldu