Kral Salman'dan Putin'e teşekkür

Kral Salman'dan Putin'e teşekkür
Kral Salman'dan Putin'e teşekkür
Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdulaziz el-Suud'un, Yemen'deki durumun normalleşmesi için Moskova'nın harcadığı çabaları takdir ettiği ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'e teşekkür ettiği açıklandı.

RADİKAL - Kremlin'den yapılan açıklamada, Suudi Arabistan Kralı Salman Bin Abdulaziz el-Suud'un telefonla Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i aradığı belirtildi. Açıklamada, "Suudi Kral, Yemen'deki zor durumun normalleşmesi için Rus tarafının harcadığı çabaları takdir etti ve BM Güvenlik Konseyi'nin 14 Nisan'da kabul ettiği 2216 sayılı kararla ilgili Rusya'nın sergilediği davranıştan dolayı teşekkür etti" denildi.

İki lider ayrıca güncel bölgesel ve uluslararası konularda Rusya ve Suudi Arabistan arasındaki koordinasyonu derinleştirmeye hazır olduklarını teyit etti. Kremlin'in açıklamasında, "Her iki taraf, çeşitli alanlarda karşılıklı çıkara dayalı ikili işbirliğini artırma niyetini ifade etti" denildi. Açıklamada, Putin'in, Suudi Arabistan Kralı'nı Rusya'ya davet ettiği de belirtildi. 

İranlı komutan: Suudi Arabistan yıkıcı yanıtla karşılaşacak

RUSYA ÇEKİMSER KALMIŞTI

Rusya, iç savaşın yaşandığı Yemen'den kendi vatandaşları dışında bu ülkeyi terk etmek isteyen diğer ülkelerin vatandaşlarını da birkaç kurtarma operasyonu ile tahliye etmişti.

Ruhani: Nefret tohumu ektiniz, karşılığını göreceksiniz

Moskova yönetimi,geçtiğimiz hafta BMGK gündemine gelen, eski Yemen Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih'in oğlu Ahmed Ali Salih ile Husi liderlerinden Abdulmalik el-Husi'ye doğrudan ya da dolaylı silah temini, satışı ve transferini yasaklayan tasarıya karşı, çekincelerinin dikkate alınmadığı gerekçesiyle çekimser kalmıştı. (Sputnik) 

Yemen El Kaidesi liderlerinden el-Rubaiş öldürüldü

ABD Yemen'e savaş gemileri gönderdi