Kraliçe Rania terör protestosuna katıldı

Kraliçe Rania terör protestosuna katıldı
Kraliçe Rania terör protestosuna katıldı
Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin IŞİD tarafından yakılarak öldürülmesini protesto eden on binlerce insan sokağa çıktı. Protestoya Kraliçe Rania da katıldı.

RADİKAL - On binlerce Ürdünlü, cuma namazından sonra pilot Muaz El Kesasibe'nin öldürülmesini protesto etmek için başkent Amman'da sokaklara döküldü. Protesto yürüyüşü düzenleyen Ürdünlülere Kraliçe Rania da eşlik etti. Kraliçe öldürülen pilotun resmini taşıyarak eyleme destek verirken, göstericiler de "IŞİD'e ölüm", "Muaz için intikam" ve "Hepimiz Muaz'ız" şeklinde sloganlar attı.

Ürdün ordusu da perşembe gününden bu yana hava saldırılarını sürdürüyor. Ürdün Ordusu'ndan yapılan açıklamada, "onlarca savaş uçağının katıldığı hava saldırılarında tüm hedeflerin imha edildiği" belirtildi. Vurulan hedefler arasında eğitim merkezi ve cephaneliklerin de bulunduğu, operasyona katılan uçakların zayiat vermeksizin üslerine geri döndüğü kaydedildi.

Ürdün IŞİD'e karşı kara harekatı mı başlatıyor?

Ürdünlü pilot için bombaların üzerine intikam mesajı yazdılar


'IŞİD'İN KÖKÜ KURUYUNCAYA KADAR DEVAM EDECEK'

ABD 'nin Ürdün uçaklarına istihbarat ve keşif desteği sağladığı vurgulandı. Açıklamada, "operasyonların IŞİD'in kökü kurutuluncaya kadar devam edeceği" bildirildi.

Ürdün Kralı ve Kraliçesi'nden taziye ziyareti


26 yaşındaki Ürdünlü pilot Muaz el-Kesasibe'nin uçağı geçen aralık ayında Suriye 'nin kuzeyindeki Rakka üzerinden uçarken düşürülmüş, pilot IŞİD militanları tarafından rehin alınmıştı. Pilot canlı canlı yakılmış, infaz görüntüleri internet üzerinden yayınlanmıştı. Ürdün iki üst düzey cihatçıyı idam ederek pilotunun yakılmasına ilk karşılığı vermişti.

Mueller'ın annesi: Kızımızın öldüğüne inanmıyoruz

Ürdün hava saldırısında ABD'li rehine öldü iddiası

Ürdünlü pilotun eşi videoyu izlememiş