Kralın oğlu Savunma Bakanlığı'nda

Kralın oğlu Savunma Bakanlığı'nda
Kralın oğlu Savunma Bakanlığı'nda
Suudi Arabistan'ın yeni kralı Salman bin Abdülaziz'in, oğlu Prens Muhammed bin Salman'ı Savunma Bakanlığı'na tayin ettiği açıklandı.

RADİKAL - Yeni Suudi Kralı Salman bin Abdülaziz, dün Kral Abdullah döneminin nüfuzlu isimlerinden Kraliyet Divanı Başkanı Halid et-Tuveycri’yi görevden alarak, oğlu Muhammed bin Salman’ı hem Tuveycri’nin yerine hem de Savunma Bakanlığına tayin etti.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, Prens Muhammed bin Salman, 1980’de doğdu. İlk öğrenimini Riyad’da tamamladı. Riyad’daki Kral Suud Üniversitesi hukuk fakültesini ikincilikle bitirdi. Diğer Suudi prensleri gibi bir süre serbest ticaretle uğraşan Muhammed bin Salman, 2007-2009 yılları arasında Suudi Bakanlar Kurulu Uzmanlar Komisyonu'nda danışman olarak çalıştı ve Riyad Emiri'ne özel danışmanlık yaptı.

Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın naaşı defnedildi

İran'dan Suudi Arabistan'a taziye mesajı

Riyad Rekabet Kurulu genel sekreterliği de yapan Muhammed bin Salman, Kral Abdullah’ın evinin idaresinden sorumlu kurula da danışmanlık yaptı. Babasının veliaht ilan edilmesinden sonra Kral Abdullah tarafından veliahtlık divan kurulu başkanlığına atandı.

Salman Bin Abdülaziz kimdir? Kral Abdullah'ın kardeşi Suudi Arabistan'a ne getirecek?


Muhammed bin Salman, 2013 yılının temmuz ayında kralın emriyle savunma bakanlığı bürosuna gözlemci olarak tayin edildi, 2014 yılının nisan ayında da bir başka emirle bakanlar kuruluna özel danışman olarak atandı.

Obama programını değiştirerek Suudi Arabistan'a gidiyor

Kraliçe II. Elizabeth artık en yaşlı hükümdar