Kraliyette Nazi skandalı büyüyor

Kraliyette Nazi skandalı büyüyor
Kraliyette Nazi skandalı büyüyor
8. Edward'ın İngiliz hükümetine karşı çıkarak gittiği Almanya seyahatinde Nazi selamı verirken çekilen fotoğrafları ortaya çıktı.

RADİKAL - Kraliçe II. Elizabeth’in çocukken Nazi selamı verirken çekilmiş fotoğrafları ortaya çıktıktan ve İngiltere 'de gündeme oturduktan sadece birkaç gün sonra şimdi de Kraliçe’nin amcası 8. Edward’ın Almanya ziyaretinde Nazi selamı verirken çekilen fotoğrafları gün yüzüne çıktı.

Daily Mail 'in haberine göre, o dönem tahttan henüz çekilmiş olan Windsor Dükü 8. Edward, İkinci Dünya Savaşı’nın patlak vermesinden iki yıl önce, 1937’de Nazi selamı verirken görülüyor. İngiliz hükümetinin karşı çıkmasına rağmen aşağı Ren bölgesindeki bir madene yaptığı gezide çekilen fotoğrafta, 8. Edward, kimilerinin üniformasının kolunda Swastika (gamalı haç) işareti olan üst düzey Nazi askerleriyle bir arada poz vermiş.

Kraliçe Sun gazetesini mahkemeye veriyor

Bu son görüntüler 8. Edward’ın Kraliçe'ye, Kraliçe'nin annesine ve Prenses Margaret’a Nazi selamı verdirdiği 1933 tarihli tartışmalı videodan sonra ortaya çıktı. Fotoğrafın da bulunduğu albüm, madenin Alman müdürü tarafından oluşturulmuş ve İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra Binbaşı DG McLea’ya sunmuştu. Albümün son 30 yıldır özel bir koleksiyonerde bulunduğu, koleksiyonerin fotoğrafı satmaya karar vermesinin Kraliyet Ailesi’nin yakın zamanda çıkan videolarıyla ilgisi olmadığı öne sürüldü.

Nazi selamı videosu medyaya yanlışlıkla mı verildi?

Kraliçe'nin 'Nazi selamı' ortalığı karıştırdı


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Almanya

  ,

  İngiltere

  ,

  Nazi

  ,

  Mail

  ,

  Karşı

  http://www.radikal.com.tr/140111314011131

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Abartacak ne var anlamadım. - brandywine06

  Boşanmış bir kadınla evlenmek için tahttan feragat eden kral VIII. George'un Almanya ve Nazi yanlısı olduğu bilinir. Tahttan feragat ettikten sonra da onlarla yakın olmayı sürdürmüş, sonra herhalde tahta geçen kardeşi, Kraliçe Elizabeth'in babası tarafından uyarılmış olmalı ki bir tür inzivaya çekilmiştir. Kraliçe Elizabeth'in babası, kardeşinin aksine Nazilere karşıdır. Yani bunlar bilinen tarihsel gerçekler. İlk kez keşfediyor gibi davranmayı anlayamıyorum.