Kremlin'den NATO'nun Karadağ'ı üyeliğe davetine tepki

Kremlin'den NATO'nun Karadağ'ı üyeliğe davetine tepki
Kremlin'den NATO'nun Karadağ'ı üyeliğe davetine tepki
Kremlin sözcüsü Dmitry Peskov, NATO'nun Karadağ'ı 29'uncu üye olarak ittifaka davet etmesine tepki gösterdi ve 'İttifakın Doğu'ya yönelik genişlemeye devam etmesi Rusya tarafından karşılıksız bırakılmayacak' dedi.

RADİKAL - Kremlin, NATO Dışişleri Bakanları'nın eski Yugoslavya'yı oluşturan altı cumhuriyetten biri olan Karadağ'ı 29'uncu üye olarak ittifaka davet etmesine tepki gösterdi.

Basına bilgi veren Kremlin Sarayı Basın Sözcüsü Dmitry Peskov, NATO'nun genişleme politikasının karşılıksız kalmayacağına işaret etti. Peskov, “Moskova, çeşitli düzeylerde her zaman şunu vurgulamakta: NATO'nun genişlemesi, ittifakın Doğu'ya yönelik genişlemeye devam etmesi Rusya tarafından karşılıksız bırakılmayacak. Rusya'nın güvenlik çıkarlarının sağlanması ve desteklenmesi bağlamında...” dedi.

Esad: Rusya'nın sahadaki dengeleri değiştirmesi Erdoğan'ın sinirini bozdu

Atılacak somut adımlarla ilgili henüz konuşmanın erken olduğuna dikkat çeken Peskov, “ Uzman açıklamalarından ziyade, Devlet Başkanı veya Savunma Bakanı ve Dışişleri Bakanı tarafından yapılan resmi açıklamaları beklememiz lazım. Kremlin yakında böyle bir açıklama yapmayı planlamıyor. Başka öncelik konular var” şeklinde konuştu. (CİHAN)

Rusya'dan Türkiye'yle temas açıklaması

Kerry'den sınır açıklaması

Putin ne yapmak istiyor?