Kremlin'in kameraları kapalı mıydı?

Kremlin'in kameraları kapalı mıydı?
Kremlin'in kameraları kapalı mıydı?
Muhalif siyasetçi Boris Nemtsov'un Moskova'da silahlı saldırı sonucu öldürmesinin ardından gözler olay yerini gören kameralara çevrilmişti. Rus Kommersant gazetesinin iddiasına göre, Kremlin'in kameraları o gün kapalıydı.

RADİKAL - Boris Nemtsov suikastında bir detay daha ortaya çıktı. Muhalif siyasetçinin suikast sonucu öldürüldüğü gece Kremlin Sarayı'nın kameralarının kapalı olduğu öne sürüldü. Rus Kommersant gazetesinin iddiasına göre; katilin ortaya çıkarılmasını sağlayacak Kremlin Sarayı kameraları olay günü kapalıydı.

Hürriyet 'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre, Nemtsov, Rusya'nın en iyi korunan yeri olan Kremlin'e çok yakın mesafede öldürülmüştü. O gece bölgede bulunan ve yüksek çözünürlüklü çekim yapabilen sokak kameralarının Kremlin'deki tadilat nedeniyle kapatıldığını öne süren gazete, haberinde şu satırları yer verdi:

Rusya'da muhalif siyasetçi Boris Nemtsov öldürüldü

"Nemtsov’un öldürüldüğü köprü çevresindeki kameralar ise kötü çekim yaptığı için hiçbir işe yaramıyor. Suikast anını bir tek uzaktan görüntüleyen Moskova televizyon kanalı TVC kamerası olmuş. Bu kamera, televizyon kanalında haber bültenlerinde canlı fon olarak kullanıyor." 

Rus lider Nemtsov suikastini kameralar görüntülemiş


  ETİKETLER:

  Hürriyet

  ,

  Rusya

  ,

  moskova

  ,

  haber

  ,

  Gece

  ,

  suikast