Kuaşi kardeşlerin arabasını çaldığı kişi yaşadıklarını anlattı

Kuaşi kardeşlerin arabasını çaldığı kişi yaşadıklarını anlattı
Kuaşi kardeşlerin arabasını çaldığı kişi yaşadıklarını anlattı
Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya Çarşamba günü yapılan silahlı saldırının ardından polisin arama çalışmaları sürerken, saldırganların polisten kaçmak için silah zoruyla çaldığı arabanın sahibi yaşadıklarını anlattı.

RADİKAL – Fransa ’nın başkenti Paris’teki Charlie Hebdo binasına Çarşamba günü yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının ardından polisin saldırganları yakalamak için başlattığı operasyon devam ediyor. Said ve Şerif Kuaşi kardeşlerin kaçarken silah zoruyla çaldığı gri Renault Clio’nun sahibi yaşadıklarını anlattı.

Europe 1’e konuşan ismi açıklanmayan kişi, “Adamın makinalı tüfeği vardı. Daha sonra bunun kalaşnikof olduğunu fark ettim. Camım açıktı ve bana, ‘Arabandan çık, arabana ihtiyacımız var’ dediler. Araçtan indim. Tam o anda ikinci bir kişi geldi ve sürücü koltuğunun yanındaki koltuğa oturdu. Ucunda el bombasına benzer bir şey olan bir silahı vardı” ifadelerini kullandı.

Charlie Hebdo saldırganlarını yakalama operasyonu sürüyor


‘YEMEN EL KAİDESİ’NDEN OLDUĞUMUZU SÖYLERSİN’

İki kardeşi “Çok sakin, kararlı, profesyonel ve temkinlilerdi. Gerçek komandolar” sözleriyle niteleyen kişi, “Seslerini yükseltmediler, kaçmadılar, heyecanlı değillerdi. Terlemiyorlardı. Hiç böyle bir şey olmadı. Arabayı aldıktan sonra bana, ‘Eğer medya size bir şey sorarsa, onlara Yemen El Kaidesi'nden olduğumuzu söylersin’ dediler” sözleriyle yaşadıklarını anlattı.

El Şebab'dan Charlie Hebdo katliamına tebrik

Paris'teki kadın polis cinayetinde Kuaşi kardeşlerin izi

İngiliz istihbaratına göre El Kaide Avrupa'yı kana bulamayı planlıyor

Charlie Hebdo saldırısına karşı dünya Müslümanlarından #JeSuisAhmed tepkisi