Kuaşi'nin pop müzik dinleyen komşusunu dövdüğü ortaya çıktı

Kuaşi'nin pop müzik dinleyen komşusunu dövdüğü ortaya çıktı
Kuaşi'nin pop müzik dinleyen komşusunu dövdüğü ortaya çıktı
Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya silahlı saldırı düzenleyen Kuaşi kardeşlerden Şerif Kuaşi'nin, bir komşusunu pop müzik dinlediği gerekçesiyle dövdüğü açıklandı.

RADİKAL - Paris'teki Charlie Hebdo karikatür dergisine saldırı düzenleyen Kuaşi kardeşlerden, Şerif Kuaşi'nin komşusu pop müzik dinlediği için kendisini dövdüğünü anlattı. Güvenlik gerekçesiyle ismini vermek istemeyen komşu, Kuaşi'nin sık sık kapısını çaldığını ve pop müzik dinlediği için şikayette bulunduğunu söyledi.

Vatan'da yer alan habere göre, Paris'in kuzeyinde kalan Gennevilliers banliyösünde yaşayan Kuaşi kardeşlerin küçüğü Şerif'in pop müziğin "haram ve günah" olduğunu söyleyerek komşusuyla tartıştığı açıklandı. Komşu, pazar günü tahliye edilen eşi Izzana Hamid ile birlikte aylık 300 euro'ya kiralanan bir evde yaşayan Şerif Kuaşi'nin sadece ilahi ve dini müzikler dinlediğini anlattı.

Kıstırılan Charlie Hebdo saldırganlarına operasyon başlatıldı


'KAFİRLERİN MÜZİĞİNİ DİNLİYORSUN'

Komşu, sokakta karşılaştıkları Şerif Kuaşi'nin kendisine, "Hala anlamadın mı? Hala kafirlerin müziğini dinliyorsun, durman lazım" dediğini kendisinin ise, "Kiramı ödüyorum, ne istersem onu dinlerim" dediğini aktardı. Bu cevap üzerine komşusuna kafa atan Şerif Kuaşi, komşusundan "Kendinden utanmalısın, Müslümansın ve dinin sana başkalarına saygılı olmanı ve şiddete başvurmamanı söylüyor" cevabını aldı.

El Şebab'dan Charlie Hebdo katliamına tebrik


Kuaşi'yi polise şikayet ettiğini anlatan komşu, evine yapılan bir gece yarısı ziyareti ve tehdidinden sonra şikayetini geri çektiğini belirtti.

Charlie Hebdo saldırısı zanlıları öldürüldü

Paris'teki kadın polis cinayetinde Kuaşi kardeşlerin izi