Kübalı yazar: Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok

Kübalı yazar: Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok
Kübalı yazar: Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok
Kübalı yazar Eugenio Yanez, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Küba ziyareti hakkında yazdığı yazıda, 'Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Küba’nın ünlü yazarlarından Eugenio Yanez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın Küba’ya yaptığı resmi ziyareti Cubaencuentro gazetesinde “Havana’da Hamam” başlığı altında köşesine taşıdı. Yanez, Erdoğan’ın, "Küba’ya bakın. Sosyalizmden geliyor. Küba’daki saray beni adeta büyüledi. Beton yığınının içine girmiyorsunuz. Duvarlar arasında yürümüyorsunuz. Bu saray çok muhteşem” sözleri ile Küba konusunda hiçbir bilgisinin olmadığını ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Sarayın 1948-1952 yıllarında Devlet Başkanılığı yapan Carlos Prio Socarras tarafından Yargıtay ve Başsavcılık binası olarak inşa edildiğini yazan Eugenio Yanez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Küba’da gördüğü ve etkisinde kaldığı tüm binaların sosyalist devrim öncesi yapıldığını yazdı.

Erdoğan, Mondragon'la görüştü!

Erdoğan’ın 'Üçüncü Dünya ülkesi devlet başkanı' gibi davrandığını yazan Yanez, “Tüm devlet başkanlarının Küba tarihi ile ilgili her şeyi bilmesi zorunluluğu yok. Bu yüzden yanında danışmanları, diplomatları ve gazetecileri bulunduruyor. Madem bilgisi yoktu o zaman onlara danışsaydı, eminim ki onlar bu tarihi hatayı yapmazdı” açıklaması yaptı. (Mehmet Çiftçi/ DHA) 

Erdoğan: Dünyada yalnızlığı umursamıyorum, liderler kıskanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 çocuk mesajını Küba'dan da yineledi

Küba basını: Erdoğan bir değil, 2 cami istiyor


  http://www.radikal.com.tr/130094613009464

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  allahın cahili! - zebda

  erdoğanın hiçbişeyle ilgili bilgisi yok ki..sadece ağzı laf yapıyor..bildiğiniz cahil bir insan..!

  Oh yazar ne iyi demis - user398471

  Tayyip Bey, bilip bilmediginiz her ise karismaya kalkarsaniz böyle rezil olursunuz, gerçi sizi etkilemiyor o ayri....

  Onun tek bildiği... - citizen

  RTE nin kendi yaşadığı ülke hakkında bilgisi yok ki Küba hakkında bilgisi olsun... Bakmayın her şeyi bilir havasında konuşmasına... O sadece cami yaptırıp, halkın dini duygularını istismar konusunu iyi bilir...

  hadi oradan - user393888

  kuba'yi sizden ogrenecek degiliz. biz kuba'yi da tarihini de cok iyi biliriz. bunlar paralel yapi dedigimiz teskilatin yurt disi sizintilari. biz bunlari cok iyi biliyoruz ve taniyoruz.