Kübalı yazar: Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok

Kübalı yazar: Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok
Kübalı yazar: Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok
Kübalı yazar Eugenio Yanez, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Küba ziyareti hakkında yazdığı yazıda, 'Erdoğan'ın Küba hakkında bilgisi yok' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Küba’nın ünlü yazarlarından Eugenio Yanez, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ’ın Küba’ya yaptığı resmi ziyareti Cubaencuentro gazetesinde “Havana’da Hamam” başlığı altında köşesine taşıdı. Yanez, Erdoğan’ın, "Küba’ya bakın. Sosyalizmden geliyor. Küba’daki saray beni adeta büyüledi. Beton yığınının içine girmiyorsunuz. Duvarlar arasında yürümüyorsunuz. Bu saray çok muhteşem” sözleri ile Küba konusunda hiçbir bilgisinin olmadığını ortaya koyduğunu ileri sürdü.

Sarayın 1948-1952 yıllarında Devlet Başkanılığı yapan Carlos Prio Socarras tarafından Yargıtay ve Başsavcılık binası olarak inşa edildiğini yazan Eugenio Yanez, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Küba’da gördüğü ve etkisinde kaldığı tüm binaların sosyalist devrim öncesi yapıldığını yazdı.

Erdoğan, Mondragon'la görüştü!

Erdoğan’ın 'Üçüncü Dünya ülkesi devlet başkanı' gibi davrandığını yazan Yanez, “Tüm devlet başkanlarının Küba tarihi ile ilgili her şeyi bilmesi zorunluluğu yok. Bu yüzden yanında danışmanları, diplomatları ve gazetecileri bulunduruyor. Madem bilgisi yoktu o zaman onlara danışsaydı, eminim ki onlar bu tarihi hatayı yapmazdı” açıklaması yaptı. (Mehmet Çiftçi/ DHA) 

Erdoğan: Dünyada yalnızlığı umursamıyorum, liderler kıskanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 çocuk mesajını Küba'dan da yineledi

Küba basını: Erdoğan bir değil, 2 cami istiyor