Kuma çizdiği yardım çağrısı sayesinde kurtarıldı

Kuma çizdiği yardım çağrısı sayesinde kurtarıldı
Kuma çizdiği yardım çağrısı sayesinde kurtarıldı
Avustralya'nın taşra bölgesinde kaybolan İngiliz turist, kuma çizdiği yardım çağrısı sayesinde kurtarıldı.

RADİKAL – Avustralya’nın Queensland eyaletinin kuzeyindeki taşra bölgesinde kaybolan 63 yaşındaki İngiliz turist Geoff Keys, kuma yazdığı yardım çağrısı sayesinde sesini duyurdu. Jardine Ulusal Parkı’nda bulunan Keys’in iki gün boyunca kayıp olduğu belirtildi.

Independent’ın haberine göre, emekli bir araba tamircisi olan Keys’in Eliot şelalesini ararken yolunu bulamadığı ifade edildi. Şelaleyi bir derede yüzerek arayan Keys’in, yemeksiz ve yalınayak bir halde kaybolduğu bildirildi. Yaşadıklarını blogunda anlatan Keys , “Geri dönüp dereden tekrar yüzmek yerine ormanlık alandan yolu kestirmeye çalıştım, karanlık çökmüştü ve ayakkabılarım yoktu. Aklımdan o an geçenleri bilmiyorum” dedi.

800 BİN DOLARA MAL OLDU

Keys, yerel saatle gece yarısı 2’ye kadar gezdikten sonra geç olduğunu fark ettiğini ve dinlenmeye karar verdiğini söyledi. Keys, “Sabaha doğru helikopterler yakınımdan geçiyordu – herhalde beni arıyorlardı. Yapacak başka bir şey yoktu. Yüzmeye devam ettim” ifadesini kullandı. 

Geldiği yolu geri çizmeye çalışan Keys, kumların üzerine “YARDIM 2807” yazdı ve derenin aşağısına doğru bakan bir ok çizdi. Bitkin olduğu için hareket edemeyen Keys suyun içerisinden vinç ile kurtarıldı. Kurtarma operasyonunun toplam maliyeti ise 800 bin dolara mal oldu.


  ETİKETLER:

  Avustralya

  ,

  Kayıp

  ,

  Araba

  ,

  Gece

  ,

  emekli

  ,

  bakan

  ,

  Karanlık

  ,

  turist