Kundaklanan evde 18 aylık bebek can verdi

Kundaklanan evde 18 aylık bebek can verdi
Kundaklanan evde 18 aylık bebek can verdi
Batı Şeria'nın Nablus kentinde bir İsrailli yerleşimcinin Filistinlilere ait evi ateşe vermesi sonucu 18 aylık bir bebek hayatını kaybetti. Bebeğin annesi ve babasının da yaralandığı bildirildi.

RADİKAL - Batı Şeria’nın Nablus kentinde İsrailli yerleşimcilerin bir evi kundakladığı, olayda Filistinli bir bebeğin yanarak hayatını kaybettiği belirtildi.

BBC’nin bölge sakinlerinin ifadesine dayandırdığı habere göre, Nablus kentinin Duma kasabasında, 18 aylık bir bebek ve ailesinin yaşadığı ev kundaklandı. Anne-baba ve hayatını kaybeden bebeğin büyük kardeşi ağır yaralandı. Saldırganların evin yanında bir duvara İbranice "intikam" yazan bir grafiti bıraktığı iddia edildi.

Hamas'tan Filistin yönetimine karşı ayaklanma çağrısı

Tanıklar, eve yangın bombası atıldığını söyledi. Baba, eşini ve büyük oğlunu kurtarırken, 18 aylık bebek hayatını kaybetti. Saldırıda bir başka evin de zarar gördüğü belirtildi. İsrail Polis sözcüsü Luba Samri, saldırının "milliyetçi saiklerle" yapıldığından şüphelendiklerini açıkladı.

İsrail Savunma Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, "ön soruşturmanın şüphelilerin sabah erken saatlerde kasabaya girdiği ve evleri ateşe verip İbranice grafitiler bıraktığını gösterdiği" ve şüphelilerin bulunması için çalışıldığı belirtildi. (Hürriyet)

Uluslararası Af Örgütü'nden 'Kara Cuma' raporu

Batı Kudüs'teki eşcinsel yürüyüşünde bıçaklı saldırı: 6 yaralı

İsrail'den Batı Şeria'da 300 yeni yerleşim kararı