Kur'an-ı Kerim'i yaktığı iddiasıyla linç edildi

Kur'an-ı Kerim'i yaktığı iddiasıyla linç edildi
Kur'an-ı Kerim'i yaktığı iddiasıyla linç edildi
Afganistan'ın başkenti Kabil'de, cami önünde Kur'an-ı Kerim'i yaktığı iddia edilen bir kadın, buradaki kalabalık tarafından linç edildi. Daha sonra kalabalık tarafından bir çatıdan atılan kadın üzerine benzin dökülüp yakıldı.

RADİKAL - Afganistan Özgürlük Radyosu'nun haberine göre, Kabil'in en büyük camilerinden Şahi Doh Şamşira Camisi önünde Kur'an-ı Kerim'i yaktığı iddia edilen zihinsel engelli olduğu belirtilen 27 yaşındaki Fehunde isimli kadın , buradaki kalabalık tarafından linç edildi.

Kalabalık daha sonra kadını bir çatıya çıkarıp aşağı attı. Sık sık tekbir getiren kalabalık, artık kımıldamayan kadının üzerine benzin döküp yaktı. Kalabalık son olarak yakılan kadından geriye kalanları Kabil Nehri'ne attı.

Linç sırasında kalabalığa müdahale etmeyen polis, olaydan sonra dört kişiyi gözaltına aldı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Sedik Sedikki, "talihsiz" olarak nitelediği olaya seyirci kalan polisler için de soruşturma başlatıldığını bildirdi. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/131756513175658

  YORUMLAR
  (8 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  ortaçağ zihniyeti - kronikmuhalif

  tanık olduğumuz bu vahşete artık yeter! dilerim yeryüzünde islamiyetin, müslümanların kırıntısı kalmasın. gerçek islamiyet bu değil safsatasından da sıkıldım artık. gerçeği ya da taklidi beni ilgilendirmiyor. bu barbarlık hep müslüman coğrafyada yaşanıyor. din adına dövmek, kırbaçlamak, asıp kesmek, yakmak bir tek müslümanlarda var. hiçbir şey insan yaşamından, insanın yaşama hakkından daha önemli olamaz. insanın yaşama hakkını hiçe sayan tüm ideolojiler ve dinler yok olmaya mahkumdur.

  Atatürk - user808804

  Atatürk'ü her konuda eleştirebiliriz, yaptığı hatalar olabilir ama ülkemizdeki bu radikal dinci, vahşi zihniyeti gerilettiği için kendisine ne kadar teşekkür etsek azdır.

  Islam iste boyle bir "din" oldu - radi11

  sonu ne olacak? ne kadar sucsuz zavalli insan olecek

  Zarif bir şekilde, - vemerald

  Müslüman hoşgörüsü yine zarif bir şekilde sergilenmiş.

  Gerçek İslam bu değil - İtaatsiz

  İslam hoşgörü dinidir. Yaratılanı Yaradan'dan ötürü severiz. Bir insanı öldüren bütün insanlığı öldürmüş sayılır. Bir kaç meczubun yaptığını İslam'a mal edemeyiz. İslam'ın bir çok kaynağı, 1400 yıllık bir geleneği vardır. Kuran, hadisler, sünnet vb. Ancak alimler İslam'ı doğru anlar (hiç bir alim birbiri ile anlaşamaz ve nedense yorumları hep birilerinin işine gelirken başka birilerini de hedef alır, ama o ayrı) . Yorulmayın diye ben yazdım.

  BARBARLAR! - Ali Karatay

  O kadının yaptığı şey çirkindi, kabul. Ama üzerinde ne yazarsa yazsın o yalnızca kağıt yakmıştı, siz ise bir insan. Kim gerçekten suçlu burada?

  Yaparlar... - AT1928

  "Baris dini" diye insanlarin zekalarina hakaret ediyorlar. Islam hic bir zaman bariscil bir din olmadi, olmayacak. Hep "KILIC" diniydi ve öyle kalacak!