Kürt yönetimi kayıp bürokratı arıyor

Kürt yönetimi kayıp bürokratı arıyor
Kürt yönetimi kayıp bürokratı arıyor

Sefin Dizayi

Türkiye'ye gitmek üzere Erbil Havalimanı'na gelen Iraklı bürokrat Cevher el-Fahl ile oğlundan iki gündür haber alınamıyor. Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Sözcüsü Dizayi: Yaptığımız araştırmalar, Fahl'ın, Erbil Havalimanı'ndan çıkış yaptığını gösteriyor

ERBİL - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Sözcüsü Sefin Dizayi, kaçırıldıkları iddia edilen Iraklı bürokrat Cevher el-Fahl ile oğlunun, Erbil Havalimanı'ndan çıkış yaptığını tespit ettiklerini söyledi.

Dizayi, kayıp bürokrat ve oğluyla ilgili soruştumanın detayları hakkında bilgi verdi. Dizayi, "Yaptığımız araştırmalara göre Selahaddin ili Devlet Yatırım Kurumu Başkanı Cevher Fahl ve
oğlunun, Erbil Havalimanı'ndan çıkış yaptığı ve Türkiye 'ye gittiği görülüyor" dedi. Kayıp bürokratın, IKBY sınırları içinde ikamet etmediğini belirten Dizayi, "Cevher Fahl, Erbil'in Selahaddin kasabasında değil, Tikrit'in içinde olduğu Selahaddin ilinde ikamet ediyor. Dolayısıyla IKBY bürokratı değil, Irak merkezi hükümeti çalışanı. Ancak biz de konuyu yakından takip ediyoruz, araştırmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

Fahl'ın oğlu Erkan Cevher Fahl, babası ve kardeşiyle en son uçağa binmeden önce konuştuklarını, daha sonra kendilerinden haber alamadıklarını ifade etmişti. Fahl, telefonla kendisini arayanların babası ve kardeşinin serbest bırakılması karşılığında 10 milyon dolar fidye talebinde bulunduklarını söylemişti. (aa)