Kuveytli iş adamı Türkiye dönüşü öldü

Kuveytli iş adamı Türkiye dönüşü öldü
Kuveytli iş adamı Türkiye dönüşü öldü
Kuveyt'in en zengin iş adamlarından Cassem el-Harafi'nin, Türkiye dönüşü özel uçağında kalp krizi geçirerek hayatını kaybettiği bildirildi.

RADİKAL - Kuveyt'in en zengin iş adamlarından 75 yaşındaki Cassem el-Harafi’nin özel bir ziyaret için geldiği Türkiye ’den ülkesine dönerken özel jetinde kalp krizi geçirdiği belirtildi.

AFP’nin haberine göre, 1985-1986 arası Maliye Bakanı, 1999-2011 arası ise Meclis Başkanı olarak görev yapan Harafi, ülkede hanedan ailesine mensup olmayan en zengin iş adamlarından biriydi. Ailesi, Harafi için bugün cenaze töreni düzenleneceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan , Nisan ayı sonundaki Kuveyt ziyareti sırasında El Harafi ile de görüşmüştü. El Harafi, 2010'da Kuveyt Meclis Başkanı iken Çankaya Köşkü'nde dönemin Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ü ziyaret etmişti.

25 ülkede 120 binden fazla çalışanıyla faaliyet gösteren Kharafi Group'un kurucusu Muhammed Abdülmuhsin el Harafi'nin oğlu olan Cassem el Harafi'nin altı çocuğu bulunuyor. Daha çok inşaat sektörü ve imalat sanayiinde varlık gösteren Kharafi Group'un bugün yıllık cirosu 5 milyar dolardan fazla. (Hürriyet)