Kuzey Kore 310 yeni slogan açıkladı

Kuzey Kore 310 yeni slogan açıkladı
Kuzey Kore 310 yeni slogan açıkladı
Kim Jong-un liderliğindeki Kuzey Kore, 310 adet yeni slogan ürettiklerini duyurdu.

RADİKAL – Kuzey Kore resmi haber ajansı KCNA, Kim Jong-un liderliğindeki ülkede 310 adet yeni slogan üretildiğini duyurdu. Sloganlar tarımdan spora, ilişkilerden emperyalizme birçok konuyu kapsıyor.

Guardian’da yer alan habere göre, sloganların yaygın olarak kullanıldığı Kuzey Kore’de, yeni sloganların, ülkenin kuruluşunun 70’inci yılını kutlamak amacıyla İşçi Partisi tarafından oluşturulduğu bildirildi. Tarımla ilgili bir slogan şu şekilde: “Meyvelerin çağlayarak dökülmesini ve elma ağaçlarından oluşan denizin üstündeki havanın, meyvelerin tatlı kokusuyla dolmasını sağlayın. Ülkemizi mantarların ülkesine dönüştürelim! Seralarda bolca sebze yetiştirin!”

Kuzey Kore'den ABD'ye nükleer teklif

'OFANSİF HAREKET EDİN'

Ülkenin eski liderleri Kim il-Sung ve Kim Jong-il’in övüldüğü sloganlar dikkat çekerken, Kim Jong-un’a bağlılık çağrısının yapıldığı sloganlar da üretildi. Bunların yanı sıra, askeri güç, ekonomi , çiftçilik, bilim, teknoloji, eğitim, sanat ve sporla ilgili sloganlar da yayınlandı. Sporla ilgili sloganlar arasında, “Spor müsabakalarında ofansif hareket edin” bulunuyor.

Kuzey Kore'den ABD'ye: Felaketin yaklaşıyor

Kuzey Kore liderinden Obama'ya 'kuduz köpek' benzetmesi