Kuzey Kore lideri Kim evlendi

Kuzey Kore lideri Kim evlendi
Kuzey Kore lideri Kim evlendi

Kim le birlikte son zamanlarda düzenlenen organizasyonlara, 25-30 yaşlarında şık giyimli bir kadın katılıyordu

Kuzey Kore'nin genç lideri Kim Jong Un evlendi. Gelinin son zamanlarda Kim'in yanında sık sık görülen genç kadın olduğu öne sürülüyor.

Güney Kore Birlik Bakanı Yu Woo-Ik, Meclis Dışişleri Komitesi’nde sorulan bir soruya yanıt olarak “Benim kanaatimce bu kadın Kim’in karısı” dedi. Yu bu sonuca nasıl vardığını açıklamadı.

Associated Press’in haberine göre ise Kuzey Kore devlet televizyonu da bugün ilk kez Kim’in evli olduğunu bildirdi. Haberde Kim'in eşi "Yoldaş Ri Sol Ju" ile Rugna Halk Eğlence Parkı'nı ziyaret ettiği ifade edildi.

KCNA haber ajansı da ziyaretin fotoğraflarını dünyaya servis etti. Kim ve genç kadının fotoğraflarda çok neşeli olduğu gözlendi.

KUZEY KORE MEDYASI SESSİZDİ 
Kim’le birlikte son zamanlarda düzenlenen organizasyonlara, 25-30 yaşlarında şık giyimli bir kadın katılıyordu. Bazı analistler, daha önce bu genç kadının Kim’in kız kardeşi olduğunu öne sürmüştü. Ancak Kuzey Kore resmi medyası konuyla ilgili sessiz kalmıştı.

Esmer kısa saçlı bu kadın ilk olarak 5 Temmuz’da sarı puantiyeli bir elbise ve şık bir ceketle kamera önüne çıkmıştı. 8 Temmuz’da büyükbabası Kim Il Sung’un mezarını ziyaret eden Kim’e yine bu genç kadın eşlik etmişti.

Dün de Kuzey Kore devlet televizyonunda Kim’in bir kreşi ziyareti sırasında yine aynı kadınla birlikte olduğu görüldü.

Kim Jong Un, babası Kim Jong İl'in geçen yılki ölümünden sonra liderlik koltuğuna oturmuş ve temmuz ayında kendisine "mareşal" ünvanı vermişti.

(Hürriyet Planet)