Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'dan bir infaz daha

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'dan bir infaz daha
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'dan bir infaz daha
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'un, başkent Pyongyang'da geçtiğimiz Mayıs ayında ziyaret ettiği kaplumbağa üretim çiftliğinin müdürünü infaz ettirdiği iddia edildi.

RADİKAL - United Press International haber sitesinin Güney Kore merkezli Daily NK gazetesine dayandırdığı habere göre; bir kaynak , Kim Jong Un’un, kaplumbağalara yeterli yiyecek ve su verilmediği için çiftliğin müdürünün silahla infaz edilmesini emrettiğini öne sürdü.

Taedonggang Kaplumbağa Çiftliği’ne 19 Mayıs’taki ziyaretinde Kim Jong Un, çiftliğin işletmesinde gördüğü eksikleri eleştirmişti. Kuzey Kore lideri, iki buçuk yıllık projenin başarıyla hayata geçmemiş olmasını “beceriksizlik tezahürü”, “demode düşünce şekli” ve “sorumsuz çalışma örneği” olarak değerlendirmişti.

Kuzey Kore mutfağında tadı kadar besin değeri açısından da tercih edilen kaplumbağalar, genellikle çorba içinde servis ediliyor. 


  http://www.radikal.com.tr/139303113930311

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kesin Bilgi? - erenlerindili

  kuzey kore ile ilgili yapılan haberlerde biraz daha dikkatli olmak gerekiyor, çünkü bu ülke ve lideriyle ilgili anti-propaganda içerikli karalamaya yönelik haberler yapılıyor. Geçmişte de bazı haberlerin yalan olduğu ortaya çıktı.