Lady Gaga'dan 'Onur Yürüyüşü'ne tweetli tepki

Lady Gaga'dan 'Onur Yürüyüşü'ne tweetli tepki
Lady Gaga'dan 'Onur Yürüyüşü'ne tweetli tepki
Dünyaca ünlü şarkıcı Lady Gaga, İstanbul'daki LGBTİ Onur Yürüyüşü'ne polisin sert müdahalesine twitter'dan tepki gösterdi. Biber gazlı, plastik mermili müdahale için 'insanlık dışı' ifadesini kullanan çılgın popçu, İstanbul Valisi Vasip Şahin'e de seslendi: İnsanları şiddetle ayrıştırmak yerine insanların Ramazanı ve Onur Yürüyüşü'nü barış içinde kutlayabileceğinin örneğini ver.

RADİKAL-  İstanbul LGBTİ Onur Haftası kapsamında İstiklal Caddesi'nde bu yıl 23'üncü kez gerçekleştirilmek istenen 'Onur Yürüyüşü'ne polisin sert müdahalesi dünya popunun yıldızı Lady Gaga'nın da tepkisini çekti.

Polisin, toplanan gruplara tazyikli su ve boyalı top mermisiyle müdahale etmesini twitter hesabından paylaştığı iletilerle eleştiren Gaga, 'insanlık dışı' tabirini kullandı. 

Taksim'de 'Onur Yürüyüşü'ne biber gazı ve plastik mermi


VALİ VASİP ŞAHİN'E SESLENDİ!

İstiklal Caddesi'ndeki müdahaleye ilişkin görüntü ve videoları da retweetleyen Gaga, "İstanbul? Bunların lideri kim! Kutlama yapan masum ve mutlu insanlara saldırmayı durdurun bu çılgınlık! Bu insanlık dışı!" ifadelerini kullandı. İstanbul Valisi Vasip Şahin'e de çağrıda bulunan pop yıldızı şunları yazdı: 

Vali! İnsanları şiddetle ayrıştırmak yerine insanların ramazanı ve Onur Yürüyüşü’nü barış içinde kutlayabileceğinin bir örneğini ver. 

 


  http://www.radikal.com.tr/138731213873122

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  LBGTİ - Dedemkorkut

  Allah Allah! Lady Gaga ne zamandır Türkiye'yle gün be gün ilgilenir olmuş? Ne zamandır ülkemizin gündemini takip ediyormuş ta LBGTİ olayı vesilesiyle polisimize tepki göstermiş. Şuna "tepki koy" diye rica ettik desek?

  Lady Gaga? - user399986

  Emin olun vali "kendine gaga diyen bu kadın da kim?" demiştir.