Lavrov: ABD bizimle Suriye'yi görüşmek istemiyor

Lavrov: ABD bizimle Suriye'yi görüşmek istemiyor
Lavrov: ABD bizimle Suriye'yi görüşmek istemiyor
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin kendileriyle Suriye konusunu görüşmek istemediğini açıkladı.

RADİKAL - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ’ye yaptıkları “Gelin Suriye’de ortak hareket planı geliştirelim” önerisine Washington’dan ret cevabı geldiğini açıkladı. 

Hürriyet'ten Nerdun Hacıoğlu'nun haberine göre, Rusya parlamentosu alt kanadı Duma’da yaptığı konuşmasında Suriye'deki son gelişmelere değinen Lavrov, “ABD bizim teklifimize sonunda bu sabah cevap verme lütfunda bulundu. Suriye’de ortak hareket planı hazırlanması için ne Moskova’dan Washington’a heyet gitmesini, ne de kendileri Moskova’ya üst düzey heyet göndermeyi kabul etmediklerini bildirdiler” dedi.

Suriye ordusundan Şam'da operasyon

PUTİN: HEYET GÖNDERMEYE HAZIRIZ

Lavrov ayrıca Washington’un Moskova ile üst siyasi düzeyde Suriye’deki gelişmeleri ele almaya hazır olmadıklarını söylerken, düşük seviyede iki ülke askeri yetkilileri arasında Suriye semalarında herhangi bir çatışma çıkmaması için teknik görüşmelerin devam ettiğini ve belki Çarşamba akşamı tamamlanacağını da sözlerine ekledi.

IŞİD, iki numarasının ölümünü doğruladı

Rusya’nın ABD’ye Suriye krizini esaslı biçimde sil baştan görüşmek için Washington’a üst düzey heyet göndermeye hazır olduğunu Vladimir Putin dün bir daha tekrarlamıştı. Moskova’da düzenlenen bir konferansta yeni inisiyatifini seslendiren Putin, “Suriye’yi ABD ile ciddi biçimde görüşmek için Washington’a bizim Başbakanımız Dmitry Medvedev başkanlığında heyet göndermeye hazırız” demişti.

İki İranlı general Suriye'de öldürüldü

IŞİD'den cihat çağrısı

Suriye: İran'ın Suriye'de askeri unsuru bulunmuyor