Lavrov ve Meşal Katar'da görüştü

Lavrov ve Meşal Katar'da görüştü
Lavrov ve Meşal Katar'da görüştü
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ve Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal'in Katar'ın başkenti Doha'da bir görüşme gerçekleştirdiği bildirildi.

RADİKAL - Filistin İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal ve beraberindeki heyetin, Katar'ın başkenti Doha'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldiği açıklandı. 

Hamas'tan yapılan yazılı açıklamada, "Halid Meşal başkanlığındaki Hamas heyeti, Doha'da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya geldi. Görüşmede ikili ilişkiler ele alındı ve gündemdeki meseleler hakkında karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu" denildi. Lavrov'un Hamas yönetimini Moskova'ya davet ettiğine işaret edilen açıklamada, davetin kabul edildiği ve daha sonra ziyaret için bir tarihin belirleneceği ifade edildi.

Hamas'tan Suudi Arabistan'a bir ziyaret daha

Açıklamada ayrıca "Hamas heyetinin, Rus Dışişleri Bakanı ile İsrail 'in son saldırılarının ardından Gazze Şeridi'nin içinde bulunduğu şartları, Batı Şeria'daki İsrail terörünü, Kudüs'te Müslümanlar ve Hristiyanlar için kutsal kabul edilen yerlere yönelik saldırıları" ele aldığı aktarıldı.

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov dün akşam geldiği Doha'da Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile görüşmüştü. İkilinin bölgesel ve uluslararası meseleleri ele aldığı açıklanmıştı. (AA)

Hamas: Kassam Tugayları sessiz kalmayacak

Hamas'tan Filistin yönetimine karşı ayaklanma çağrısı

Rusya'dan ABD'ye 'eğit-donat' tepkisi