Lavrov'dan 'Çavuşoğlu ile görüşmeye hazırım' açıklaması

Lavrov'dan 'Çavuşoğlu ile görüşmeye hazırım' açıklaması
Lavrov'dan 'Çavuşoğlu ile görüşmeye hazırım' açıklaması
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Belgrad'da biriraya gelmeye hazır olduğunu açıkladığı Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan 'yen bir şey düymak istediğini' söyledi.

RADİKAL - Türkiye'nin Rus savaş uçağını düşürmesinin ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da görüşüp görüşülmeyeceği tartışılan Rusya Dışişleri Bakanı Sergei Lavrov'dan önemli bir açıklama geldi.

Lavrov, "Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Belgrad'da görüşmeye hazırım. Görüşmede yeni bir şey duymazsak üzüleceğiz." açıklamasını yaptı. 

AGİT Bakanlar Toplantısı için Belgrad’a gelen Lavrov, Mevlüt Çavuşoğlu ile uçak krizinin aşılması için görüşme masasına oturacağına dair ikinci sinyali vererek “Umarım Türk Bakan bana yeni bir şeyler söyleyecektir. Yoksa çok yazık olur. Zaten kendisinin bana aramızda yaptığımız son telefon görüşmesinin çarpıtılarak kamuya duyurulması hususunda söyleyecek çok şeyi olmalı” dedi.

Lavrov, Bugün ilk yaptığı açıklamada Türk mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu ile görüşmeyi reddetmeyeceğini açıklamıştı.

Türkiye'den hâla özür beklediklerini ancak bu yönde bir adım görmediklerini ifade eden Lavrov, bu yüzden son günlerde takındıkları tavrın süreceğini belirtmişti.

İki mevkidaşın yarın Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da yapılacak AGİT Bakanlar Toplantısı'nda bir araya gelmesi bekleniyor.