Lavrov'dan yaptırım açıklaması: Her şey kendiliğinden hallolur

Lavrov'dan yaptırım açıklaması: Her şey kendiliğinden hallolur
Lavrov'dan yaptırım açıklaması: Her şey kendiliğinden hallolur
Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, İspanyol mevkidaşı Jose Manuel Garcia Magallo'yla görüşmesinde, 'Avrupalı dostlarımızı yaptırımları kaldırmaları için ikna etmek veya bunu rica etmek gibi bir niyetimiz yok' dedi.

RADİKAL - Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Rusya'nın Avrupa Birliği 'nden yaptırımları kaldırmasını rica etmeyeceğini, her şeyin kendiliğinden hallolacağını bildirdi.

İspanya Dışişleri Bakanı Jose Manuel Garcia Magallo ile bir araya gelen Lavrov, "Yaptırımları biz düşünmedik, bu bizim seçimimiz değil. Avrupalı dostlarımızı ikna etmek veya onlardan yaptırımları kaldırmalarını rica etmek gibi bir niyetimiz yok. Her şey kendiliğinden hallolur" dedi.

Putin'den Ukrayna'da soykırım benzetmesi

'TARIM SEKTÖRÜNDE BÜYÜK KAYIPLAR YAŞADIK'

İspanya Dışişleri Bakanı Rusya'ya uygulanan yaptırımların İspanya ekonomisine ciddi zarar verdiğini belirterek, "Tabii ki yaptırımlar İspanya ekonomisine ciddi zarar veriyor. Özellikle tarım sektöründe büyük kayıplar yaşandı" ifadesini kullandı.

Rus Bakan, Ukrayna krizi ve Brüksel'in tavrı yüzünden Rusya ve İspanya'nın ticaret hacminin ciddi anlamda düştüğüne dikkat çekti. Lavrov, şu şekilde devam etti:

Putin maaşını yüzde 10 azalttı

"Rusya ve İspanya ilişkileri Ukrayna krizi ve Brüksel'in tavrı yüzünden kolay olmayan bir süreçten geçiyor. Her alanda işbirliğimiz durdu. Ticaret hacmi ciddi anlamda düştü, bu durumda turizm sektörü de kaybediyor."

Lavrov toplantı sonrası yaptığı açıklamalarda, ithalat ambargosunun hafifletilmesine ilişkin bir konunun görüşülmediğini belirtti. (Siyamend Kaçmaz/ DHA)

Nemtsov cinayetinde iki gözaltı

Rusya'da muhalif siyasetçi Boris Nemtsov öldürüldü