Le Pen kararını verdi

Le Pen kararını verdi
Le Pen kararını verdi

Bu Pazar gerçekleştirilecek olan seçimlerin ikinci turunda, Le Pen'in seçilme şansı yok

Fransa'daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turundan üçüncü olarak çıkan aşırı sağ Ulusal Cephe (FN) lideri Marine Le Pen, kendi oyunun rengini açıkladı

FN seçmenlerini kime yönlendireceği merakla beklenen Le Pen, ikinci turda beyaz (boş) oy kullanacağını açıkladı ve seçmenlerine hiçbir adayı işaret etmedi.

Herkesin kendi kararını kendi vereceğini belirten Le Pen, "Sarkozy veya Hollande, ikisi de sizi kurtaramaz" ifadesini kullandı.
FN taraftarlarının "Ne Sarkozy ne Hollande" sloganları attığı konuşmada Le Pen, UMP Başkanı Nicolas Sarkozy ve Sosyalist Parti Başka François Hollande'ın ikisine de güvenmediği yönünde konuştu. Sağcı aday, iki rakibi için de, "Ne vekalet veririm ne de güvenirim" dedi.

LE PEN'İN AÇIKLAMASI NEYİ DEĞİŞTİRECEK?
Bu Pazar gerçekleştirilecek olan seçimlerin ikinci turunda, Le Pen'in seçilme şansı yok. Yapılan kamuoyu yoklamaları, Hollande'ın az bir farkla Sarkozy'yi geçeceğini öngörüyor. Bu farkın kapanması açısından, Ulusal Cephe'den alınabilecek oylar UMP için büyük önem taşıyor. Le Pen bugünkü açıklamasında adaylardan birini desteklediğini açıklasaydı, şimdiye kadarki oy dağılımı tablosunda önemli değişiklik yaşanabilirdi.

Le Pen'in bu açıklamayı yaptığı sırada, UMP seçmenleri, Sarkozy'nin 1 Mayıs konuşmasını dinlemek için Paris'teki Trocadéro Meydanı'nda toplanıyordu.

Hollande ve Sarkozy taraftarları, 1 Mayıs'ı ayrı etkinliklerle kutluyor.( hürriyet )


  ETİKETLER:

  1 Mayıs

  ,

  Hürriyet

  ,

  Aday

  ,

  Beyaz

  ,

  Pazar

  ,

  Parti

  ,

  sosyalist

  ,

  oy

  ,

  Kamuoyu