Leman'dan kardeş dergisi Charlie Hebdo'ya destek

Leman'dan kardeş dergisi Charlie Hebdo'ya destek
Leman'dan kardeş dergisi Charlie Hebdo'ya destek
Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırının ardından, karikatür dergisi Leman, sosyal medya hesaplarını kararttı.

RADİKAL - Mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Fransa 'nın başkenti Paris'teki binasına yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından mizah dergisi Leman, destek amacıyla Facebook ve Twitter hesaplarını kararttı.

Saldırının ardından Leman dergisi karikatüristi Aslan Özdemir, Twitter hesabından 2002'de hazırlanan Charlie Hebdo-Leman özel sayısının kapağını paylaştı. Özdemir, tweetinde, "Bu cesur mizahçıları tanımış olmaktan gurur duyuyorum.. Bıraktıkları mirasın önünde saygıyla eğiliyorum" ifadelerini kullandı.

Saldırıya tepki gösteren bir diğer isim de Leman'ın Genel Yayın Yönetmeni Tuncay Akgün oldu. Katliamın hedefindeki Charlie Hebdo dergisi çizerleriyle yakın ilişkileri bilinen ve şu an Paris'te olan Akgün, İleri Haber'e konuştu. Çok üzgün olduğunu belirten Akgün şöyle dedi:

"Bu mizaha yapılan en büyük saldırıdır. Saldırıda katledilenlerin hepsi arkadaşımızdı ve Türkiye'yi çok iyi tanıyan insanlardı. Hepsi 68 ruhuyla mayalanmış, Fransa ve dünya tarihinin en önemli karikatüristlerdendi. Üç kuşağı da katlettiler böylece. Oysa bu insanlar sadece Fransa Cumhuriyet devriminin en büyük kazanımı olan düşünce ve ifade özgürlüğünü kullanıyorlardı."

Fransa'daki saldırıdan ilk kareler

Özkök'ten Charlie Hebdo yorumu: Korkuyorum

Charlie Hebdo saldırısına dünya liderlerinden tepki

Charlie Hebdo'dan IŞİD lideri Bağdadi karikatürü

Fransa'da Charlie Hebdo'ya saldırı: 12 ölü