Libya eski başbakanı Viyana'da ölü bulundu

Libya eski başbakanı Viyana'da ölü bulundu
Libya eski başbakanı Viyana'da ölü bulundu

Ülkede şiddet olaylarının başlaması üzerine İtalya'ya kaçan Şükrü Ganem'in geçen yılın haziran ayında Viyana'ya gelerek Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı (OPEC) merkezinde çalışmaya başladığı belirtildi

Libya'nın eski başbakanı ve petrol bakanı Şükrü Ganem, Viyana'da ölü bulundu

VİYANA - Libya 'nın eski başbakanı ve petrol bakanı Şükrü Ganem, Viyana'da ölü bulundu. Aile fertleri Şükrü Ganem'in evinde öldüğünü ileri sürerken polis basına yaptığı açıklamada, 69 yaşındaki Ganem'in cesedinin Tuna Nehri'nde bulunduğunu bildirdi.

Polis sözcüsü Roman Hahslinger, basına yaptığı açıklamada, Tuna Nehri'nde bulunan Ganem'in cesedinde şiddet izine rastlanmadığını, ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılacağını belirtti.

Libya'nın öldürülen devlet başkanı Muammer Kaddafi'nin güvenilir adamı olarak bilinen Şükrü Ganem'in geçen yılın mayıs ayından itibaren Kaddafi ile yollarını ayırarak Viyana'da yaşamaya başladığı belirtiliyor. 

2003-2006 YILLARI ARASINDA BAŞBAKANLIK YAPTI
2003-2006 yıllarında Kaddafi rejiminin başbakanı olarak görev yapan Ganem, 2006'nın mart ayından itibaren petrol bakanlığını da üstlenerek bu görevini geçen yılın mayıs ayına kadar sürdürdü.

Ülkede şiddet olaylarının başlaması üzerine İtalya 'ya kaçan Şükrü Ganem'in geçen yılın haziran ayında Viyana'ya gelerek Petrol İhraç Eden Ülkeler Teşkilatı (OPEC) merkezinde çalışmaya başladığı belirtildi.(aa)