Lieberman: Güney Kıbrıs-İsrail ilişkileri altın çağını yaşıyor

Lieberman: Güney Kıbrıs-İsrail ilişkileri altın çağını yaşıyor
Lieberman: Güney Kıbrıs-İsrail ilişkileri altın çağını yaşıyor
Kıbrıs Rum kesiminde bulunan İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, Güney Kıbrıs-İsrail ilişkilerinin "altın çağını yaşadığını" söyledi.

LEFKOŞA - Rum radyosunun haberine göre, Rum Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Neoklis Silikiotis ile görüşen Liberman, Güney Kıbrıs- İsrail , arasındaki ilişkilerle ilgili, turizm, su kaynakları ve enerji alanlarında birçok çalışmanın geliştiğini, İsrail'in Güney Kıbrıs'a sanayi sektörü ve taşınmazlarla ilgili yatırım yapacağını kaydetti.

İki taraf arasındaki ilişkilerin “ altın çağını yaşadığını” söyleyen Lieberman, İsrail Maliye Bakanı'nın da gelecek ay Güney Kıbrıs'ı ziyaret edeceğini açıkladı.

Rum Ticaret, Sanayi ve Turizm Bakanı Neoklis Silikiotis ise Lieberman'la, enerji, turizm ve yatırım alanındaki işbirliğinin nasıl geliştirilebileceği konusunu ele aldıklarını söyledi.

Lieberman'ı, yatırımların Güney Kıbrıs'a çekilmesi prosedürünün kolaylaştırılmasıyla ilgili bilgilendirdiğini ifade eden Silikiotis, Güney Kıbrıs'taki İsrail şirketlerinin varlığına değindi.

Silikiotis, Lieberman kadar diğer İsrailli yetkililerin de daha önce Güney Kıbrıs'a yaptığı ziyaretlerin iki taraf arasındaki işbirliğine katkıda bulunduğunu ifade etti. (aa)