Litvanya Rus öğrencileri 'işgalci' sandı!

Litvanya Rus öğrencileri 'işgalci' sandı!
Litvanya Rus öğrencileri 'işgalci' sandı!
Rusya'dan Kaliningrad bölgesine gitmek için Litvanya'dan geçen bir trende 'askerlik yaşı gelmiş çok sayıda genç' olduğu bilgisi üzerine, başkent Vilnius ve Yeni Vilne kentindeki 2 büyük gar, 'işgal' korkusuyla polis ve askerler tarafından kordona alındı.

RADİKAL - Litvanya’daki 2 büyük tren istasyonu, Kaliningrad bölgesine gitmekte olan Rus öğrencilerle dolu bir tren yüzünden ‘işgal’ tehlikesiyle kapatıldı.

Sputnik'te yer alan habere göre, Rusya ’dan Kaliningrad bölgesine gitmek için Litvanya’dan geçen bir trende ‘askerlik yaşı gelmiş çok sayıda genç ’ olduğu bilgisi üzerine, başkent Vilnius ve Yeni Vilne kentindeki 2 büyük gar, polis ve askerler tarafından kordona alındı. Ancak yaşanan panik sonrası trendeki yolcuların deniz koleji öğrencileri olduğu anlaşıldı. Delfi gazetesinin haberine göre, polis Vilnius’taki garda treni arayıp şüpheli hiçbir şeye rastlayamayınca treni programa uygun olarak Kaliningrad’a gönderdi.

'VİZELERİ VARDI, GEÇİŞLERİNİ ENGELLEYEMEZDİK'

Litvanya Devlet Sınır Muhafıza Servisi Sözcüsü Rokas Pukinkasda yok yere teyakkuza geçtiklerini söyledi ve “ Dışişleri Bakanlığı Konsolosluk Departmanı çalışanlarından alınan bilgide, trende askerlik yaşına ulaşmış çok sayıda gencin olabileceği bildirilmişti. Bu nedenle, koruma artırıldı. Çalışanlarımız treni denetledi, ancak tüm yolcuların geçerli belgeleri, vizeleri vardı. Yolcularla ilgili hiçbir şikayetimiz yok. Topraklarımızdan geçişini engelleyemezdik" dedi.