Livni Erdoğan'ı Arap sanıyormuş

Livni Erdoğan'ı Arap sanıyormuş
Livni Erdoğan'ı Arap sanıyormuş
Geçtiğimiz yıllarda dışişleri bakanlığı da yapan İsrail Adalet Bakanı Tzipi Livni, Netanyahu'nun özrünü ve Türkiye'nin söylemini değerlendirirken "Arap liderlerin sert söylemlerini bazen yutmak zorundayız" dedi.

Başbakan Netanyahu’nun Türkiye ’den özür dilemesinin yankıları Türkiye’de olduğu kadar İsrail’de sürüyor. İsrail hükümetinde Dışişleri Bakanlığı da yapan Adalet Bakanı Tzipi Livni, Erdoğan’ın İsrail aleyhine söylediği sert sözlere rağmen hükümetin özür dilemesini değerlendirirken bir de skandala imza attı. Livni ‘Arap liderlerin sert söylemlerini bazen yutmak zorundayız’ dedi.

Hürriyet'in haberine göre ülkesinde Kanal 2 televizyonuna konuşan Livni, ayrıca, özürden sonra Türkiye’nin saldırgan yaklaşımının devam etmesine de şaşırmadığını belirtti. Netanyahu’nun özürle doğru bir yaptığını savunan Livni, özrün Mavi Marmara’ya operasyonda görev alan İsrail askerlerini rahatsız edecek bir şey içermediğini de kaydederek şunları söyledi:

BASKININ MEŞRUİYETİ ZEDELENMEDİ
“İsrail’in özründe, Türk filosunu durdurmak için yapılan askeri harekatın meşruiyetini zedeleyen herhangi bir unsur bulunmuyor. Özür, İsrail komandolarının yürüttüğü operasyonun ahlaki yapısını da gölgelemiyor.” Livni, Türkiye’yle diplomatik ilişkilerin başlamasının, İsrailli askerler aleyhinde Türkiye’de açılmış davaları da düşüreceğini iddia etti.