Londra Gatwick havalimanında bomba tahliyesi

Londra Gatwick havalimanında bomba tahliyesi
Londra Gatwick havalimanında bomba tahliyesi
Gatwick Havaalanı'nın kuzey terminalinde bu sabah saatlerinde şüpheli bir paketin fark edilmesinin ardından havaalanı 'halkın güvenliği gerekçesiyle' boşaltıldı.

RADİKAL - Paris'te 127 kişinin katledildiği saldırıların yankısı sürerken, Avrupa'da güvenlik güçleri alarma geçirildi. Bu gelişmenin ardından Londra Gatwick havalimanı şüpheli paket nedeniyle tahliye edildi.

Gatwick Havaalanı'nın kuzey terminalinde bu sabah saatlerinde şüpheli bir paketin fark edilmesinin ardından havaalanı "halkın güvenliği gerekçesiyle" boşaltıldı. Batı Sussex bölgesinde bulunan havaalanında, yolcuların cam pencerelerden uzak durmaları gerektiği belirtilirken yolcuların tümü yağmur altında havaalanı dışında bekletilmeye başlandı.

Polonya'dan Paris saldırıları sonrası sığınmacı kararı

'ÖZEL DURUM' AÇIKLAMASI

Havaalanından yapılan yazılı açıklamada, özel bir durum nedeniyle kuzey terminalinin boşaltıldığı belirtilirken Görgü tanıkları Twitter hesaplarından polisin, çantasında bir silah ya da el bombası bulunan adamı yakaladıklarını yazdı.

İngiliz Daily Mail gazetesi ise görgü tanıklarının çantasında el bombası bulunan bir adamın zırhlı polisler tarafından yakalandığını belirtirken İngiltere Polisi, cumartesi sabah 9.30 sıralarında bir adamın şüpheli hareketlerinden dolayı gözaltına alındığını açıkladı.

Paris saldırganının üzerinde Suriye pasaportu bulundu

YÜKSEK ALARMA GEÇİLDİ

Diğer yandan İngiltere'deki tüm havaalanları Paris'te dün meydana gelen saldırıların ardından yüksek alarma geçti.

Katliam sonrası Fransa basını: Paris'in merkezinde savaş

Başbakan David Cameron ise kabineyi olağanüstü toplantıya çağırarak güvenlik düzeyini yükseltmesini istedi.

Papa: Paris'teki saldırılar, parçalı 3'üncü Dünya Savaşı'nın bir parçası