Los Angeles Otomobil Fuarı'nda Star Wars sürprizi

Los Angeles Otomobil Fuarı'nda Star Wars sürprizi
Los Angeles Otomobil Fuarı'nda Star Wars sürprizi
Yaklaşık 108 yıllık geçmişe sahip Amerika'nın önemli fuarları arasında yer alan Los Angeles Otomobil Fuarı, kapılarını açtı.

Dünyanın önde gelen otomobil fuarlarından Los Angeles Otomobil Fuarı resmi açılış öncesi basın mensuplarına özel araç tanıtımları için kapılarını açtı.

İLK KEZ VİTRİNE ÇIKTILAR

27 aracın dünya ilk gösterimini yaptığı fuarda, 24 araç Kuzey Amerika prömiyerini yaparken Aston Martin DB10, Audi e-tron Quattro, Scion, Subaru Impreza Sedan, Volkswagen Golf GTI Clubsport modellerinden oluşan konsept otomobiller basına tanıtıldı.

Fuarda daha Ford Escape, Nissan Sentra, Hyundai Elantra, Cadillac XT5, Honda Civic Coupe, yenilenmiş Lincoln MKZ gibi ilk kez sergilenen modeller ilgi çekerken, Avrupalı üreticilerin de yenilikleri var.

Porsche Cayman GT4 Clubsport yarış otomobili, Volvo’nun bir sürücü koltuğu ve gösterge panelinden oluşan “Concept 26”, Subaru’nun yeni nesil Impreza Sedan ve VW’nin Beetle yani “Kaplumbağa”dan türettiği “Dune” konseptleri ilgi görenlerden birkaçı oldu.

Ayrıca Fiat, Mazda ile ortak geliştirdiği ve yeni nesil MX-5’in ikizi yeni “124 Spider”ı da burada gösterime çıkardı.

“AİLEDEN” STAR WARS KONSEPTİ

Fiat’ın kurucusu Agnelli’nin torunu olan ve Fiat Chrysler Başkanı John Elkann’ın kardeşi modacı Lapo Elkann, “özel otomobiller” yaratmak üzere “Garage Italia Customs”ı kurdu. Bu fuara ilginç bir konsept getiren Elkann, Yıldız Savaşları filminden esinlenerek “500E Stormtrooper”ı yaptı.

KAMUFLAJ YAPTILAR

Kia’nın ilk kez Frankfurt Fuarı’nda tanıttığı yeni nesil Sportage modeli, ABD tüketicisinin karşısına ilk kez Los Angeles’ta çıktı. Podyuma çıkarken her yanı “kamuflaj” ile örtülü olan Sportage, daha sonra mankenler eşliğinde açıldı.

RANGE ROVER ÜSTÜNÜ AÇTI

İngiliz Range Rover, yıllar önce Nissan’ın “Murano CrossCabriolet” ile denediğini, bu kez Evoque modeyile kendisi tecrübe edecek. Üstü açılabilen cabriolet bir SUV olan Range Rover Evoque Convertible da ilk kez burada çıktı.