Lugansk'ta Amerikan silahlarıyla dolu depo bulundu

Lugansk'ta Amerikan silahlarıyla dolu depo bulundu
Lugansk'ta Amerikan silahlarıyla dolu depo bulundu
Lugansk Havalimanı'nda yıkıntı kaldırma çalışmaları esnasında ABD yapımı silahlarla dolu bir depo bulundu.

RADİKAL - Lugansk Havalimanı'nda yıkıntı kaldırma çalışmaları sırasında, ABD yapımı silahlarla dolu bir depo bulunduğu bildirildi. Lugansk Halk Cumhuriyeti Başsavcılığı Soruşturma Bölümü Başkanı Leonid Tkaçenko, "Lugansk Havalimanı'nda yıkıntı kaldırma çalışmaları sırasında, ABD yapımı silahlar dahil, çeşitli ağır silahlar ve tüfeklerin yer aldığı bir depo ortaya çıktı. Buraya daha önce erişilemiyordu çünkü depo girişi enkaz altındaydı" dedi. 

Sputnik'te yer alan habere göre, bulunan silahlar arasında taşınabilir hava savunma sistemlerinin de tespit edildiğini ifade eden Tkaçenko, "Aralarında, Stinger hava savunma füze sistemi de var. Tüm nesneler, özel etiketlere sahip ve üzerinde ABD Savunma Bakanlığı'na ait olduğunu gösteren yazılar var" şeklinde konuştu.

Sağ Sektör sokağa çıktı, 'yeni devrim' ilan etti

'SİLAH SEVKİYATI UZUN ZAMANDIR YAPILIYOR'

Buluşun, Ukrayna'ya ölümcül silah sevkiyatı konusunun uzun zaman önce karara bağlandığını gösterdiğini belirten Tkaçenko, "Havalimanının, yaklaşık bir yıl önce kontrol altına alındığı dikkate alınırsa, Ukrayna'ya ölümcül silah sevkiyatı uzun zamandır yapılıyor" diye vurguladı.

Tkaçenko, bulunan silahların videoya kaydedildiğini ve uluslararası kamuoyu ve AGİT temsilcilerinin de bundan haberdar edileceğini sözlerine ekledi.

Ukrayna ordusu Donetsk'te sivillere saldırdı