Mafya yemini ilk kez görüntülendi

Mafya yemini ilk kez görüntülendi
Mafya yemini ilk kez görüntülendi
İtalyan polisi, bir mafya törenini ilk kez görüntüledi.

RADİKAL – İtalyan polisi, ülkenin bilinen mafyalarından 'Ndrangheta’nın yemin törenini ilk kez görüntüledi. Törende, mafyanın yeni üyelerinin “bağlılık yemini” ettiği görüldü.

Independent’ın haberine göre, İtalya ’nın kuzeyinde bir çiftlikte gizlice çekilen görüntülerde, mafya üyeleri “ayın görkemi altında” yemin ediyor. Mafya üyeleri, yemin esnasında yeni katılanlara “hainlerin kendilerini öldürmeleri” ve yanlarında her zaman “ekstra bir mermi” taşımaları gerektiğini hatırlatıyor. Bağlılık yemini ise, “Tam bu kutsal akşamda, gecenin sessizliğinde, yıldızların ışığının ve ayın görkeminin altında kutsal zinciri yaratıyorum… kutsal topluluğu” şeklinde söyleniyor.

Polis, çekimin nasıl yapıldığı konusunda herhangi bir bilgi vermezken, yeni üyelerden birinin 17 yaşında olduğunu söyledi. Milanolu savcı Ilda Boccassini, yeni görüntülerin, kokain kaçakçılığı yapan mafyanın “geleneklerin gücünü kullandığına” delil olduğunu ifade etti. Savcı, mafya üyeleri arasında geçen telefon konuşmalarının da ele geçirildiğini belirterek, üyelerden birinin konuşmada “Eğer parayı ödemezse kafasını keserim” dediğini sözlerine ekledi.


  ETİKETLER:

  İtalya

  ,

  Telefon

  ,

  savcı

  ,

  zaman

  ,

  mafya