Mahabad valisi: Sanık otel çalışanı

Mahabad valisi: Sanık otel çalışanı
Mahabad valisi: Sanık otel çalışanı
İran'ın Mahabad kentindeki Tara Otel'de çalışan Farinaz Hosrevani adlı genç kadının, otelin 4'üncü katından atlayarak hayatına son vermesinin ardından kentte sular durulmuyor. Mahabad Valisi Cafer Ketani, yaptığı açıklamada, sanığın otel çalışanı olduğunu söyledi.

RADİKAL - İran'ın Batı Azerbaycan eyaletindeki Mahabad kentinde, bir otelde çalışan Farinaz Hosrevani'nin intiharının ardından sular durulmuyor. Mahabad Valisi Cafer Ketani, resmi haber ajansı IRNA'ya yaptığı açıklamada, olay hakkında incelemenin sürdüğünü, tüm delillerin ve telefon kayıtlarının toplandığını söyledi.

Kesin bir bilgiye ulaşılmadan dosyaya ilişkin ayrıntı verilemeyeceğini belirten Ketani, "Sanık yakalandı ve soruşturma tamamlanıncaya kadar gözaltında tutulacak. Sanık, basında iddia edildiği gibi herhangi bir resmi kurum mensubu değil, otel çalışanlarındandır" sözleriyle tecavüz girişimi iddialarını doğruladı.

İran Mahabad'da Farinaz isyanı

Geçtiğimiz Pazar günü Ferinaz Hosrevani isimli genç kadının, tecavüzden kaçmak için çalıştığı otelin penceresinden atlayarak hayatını kaybetmesi ve basında yer alan iddiaların ardından Mahabad halkı dün söz konusu oteli ateşe vermişti. Basında, güvenlik güçlerinin öfkeli halka göz yaşartıcı sprey sıktığı ve ateş açtığı ileri sürülüyor. (Sputnik)